Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Usamodzielnienie się podopiecznego Dzieła

Nowy tydzień przywitał nas dobrą wiadomością Pan Marcin – nasz podopieczny po 5 latach długiej i wymagającej drogi wychodzenia z bezdomności – usamodzielnił się! Jutro odbiera klucze do nowego lokalu socjalnego, dzięki czemu marzenie o własnym i bezpiecznym domu właśnie staje się rzeczywistością! 

Jesteśmy bardzo szczęśliwi i dumni z pracy, jaką wykonał pan Marcin. Gdy mężczyzna trafił po raz pierwszy do Dzieła w 2014, mieszkał w namiocie pod mostem. Wtedy pan Marcin korzystał tylko z pomocy doraźnej: pralni, łaźni, garderoby. W 2016 roku podjął decyzję, że chce coś zmienić i tak trafił pod opiekę pracownika socjalnego, który towarzyszył mu na każdym etapie tej drogi. W tym czasie pan Marcin przeniósł się do piwnicy w kamienicy, którą z pracownikami Dzieła udało się w minimalnym stopniu dostosować do codziennego życia.

Dzięki wsparciu kancelarii prawnej panu Marcinowi udało się również wyprostować trudną sytuację prawną i umorzyć bardzo duże zadłużenie. To z kolei dało szansę na znalezienie i podjęcie legalnej pracy.

Pan Marcin przez 6 lat był po opieką Dziełowych specjalistów: pracownika socjalnego, doradcy zawodowego, prawnika, korzystał również ze wsparcia doraźnego (łaźnia, pralnia, garderoba) oraz punktu lekowego. Ta pomoc nie byłoby możliwa bez Twojego wsparcia. Dzięki Tobie wiele historii osób bezdomnych odmieniło się na lepsze! Wiele innych czeka na pozytywną przemianę, dlatego prosimy, PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU na rzecz Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. KRS 0000 21 72 72


Dzieło prowadzi 12 mieszkań, w których osoby i rodziny bez domu przygotowują się do samodzielnego życia „pod dachem”. Obecnie w Dziełowych mieszkaniach przebywa 25 osób. Lokatorzy naszych mieszkań objęci są fachową pomocą zespołu specjalistów (m.in doradcy zawodowego, pracownika socjalnego, psychoterapeuty oraz koordynatora mieszkań), którzy towarzyszą im na drodze wyjścia z bezdomności. Od 2012 roku z pomocy mieszkaniowej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio skorzystało już około 130 osób będących w kryzysie bezdomności. Do tej pory „na prostą” wyszło 51 byłych już lokatorów mieszkań, którym udało się usamodzielnić i znaleźć mieszkania na wolnym rynku, dzięki czemu dziś mogą cieszyć się „normalną” codziennością. Więcej o programie przeczytasz TUTAJ

Skip to content