Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Pomoc specjalistyczna

Utrata domu to nie tylko fizyczny brak dachu nad głową. To splot wielu okoliczności, które utrudniają skierowanie swojego życia na właściwe tory. Dlatego każda osoba bezdomna, która gotowa jest na podjęcie zmian, może korzystać w Dziele z pomocy specjalistycznej.

Pomoc socjalna

Pomoc socjalna
Przy życzliwym wsparciu pracowników socjalnych osoby bezdomne rozpoczynają drogę do nowego domu. Dzięki fachowym poradom, indywidualnemu podejściu i przyjaznej atmosferze osoby z najbardziej zawiłymi życiorysami mogą mieć pewność, że ze swoimi problemami nie pozostaną same.

Punkt Konsultacyjny:
Kraków, ul Loretańska 11
poniedziałek, środa, czwartek:  9:00–15:00
wtorek: 10:00 – 16:00

Poradnia psychiatryczno-psychologiczna

Poradnia psychiatryczno-psychologiczna
Problemy wyniesione z rodzinnego domu, brak dachu nad głową i kochających bliskich – to bagaż doświadczeń wspólny dla wielu osób bezdomnych. Choć na pierwszy rzut oka niewidoczny, ma decydujący wpływ na to, jak toczy się życie. Zespół Dziełowej poradni złożony z lekarza psychiatry, psychoterapeutów i braci kapucynów słucha, towarzyszy, doradza, by z trudnej przeszłości pacjentów zbudować jaśniejszą wizję jutra.
 
Adres poradni:
ul. Loretańska 11
31-114 Kraków

Grupy wsparcia

Grupy wsparcia
Nikt tak dobrze nie zrozumie człowieka doświadczającego bezdomności jak drugi człowiek, który znalazł się w podobnej sytuacji. W ramach grup wsparcia Dzieło daje przestrzeń do spotkań, rozmów, dzielenia pasji i nawiązywania przyjaźni, dzięki którym łatwiej znieść trudy drogi do nowego domu. Niektóre grupy powstały z inicjatywy samych osób bezdomnych.
 
Obecnie w Dziele funkcjonują cztery grupy wsparcia:
Grupa Modlitwy Ojca Pio
Przystanek Praca
Zielona Mila
Dziełownia

Skip to content