Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Inne formy pomocy

Poza własnymi działaniami Dzieło współpracuje z innymi placówkami, które również świadczą pomoc osobom doświadczającym bezdomności. W jednym z budynków Dzieła znajduje się Kuchnia Społeczna dla osób ubogich oraz swoją siedzibę ma także Stowarzyszenie “Lekarzy Nadziei”, którzy oferują osobom bezdomnym nieodpłatną pomoc medyczną. Dzięki tej współpracy Dzieło działa kompleksowo, wspierając osoby potrzebujące na każdym etapie.

Kuchnia społeczna im. siostry Samueli

Kuchnia społeczna im. siostry Samueli

Kuchnia powstała blisko 150 lat temu. Od 2013r. prowadzona jest przez siostry felicjanki w budynku Dzieła przy ul. Smoleńsk 4. Każdego dnia na ciepły obiad przychodzi tu ponad 200 osób. W dużej mierze są to osoby bezdomne, ubogie, ale również i seniorzy oraz studenci.
 
Godziny otwarcia:
poniedziałek – sobota: 13:00 – 15:00

Pomoc medyczna

Pomoc medyczna

Osoby bezdomne i ubogie często nie mają możliwości korzystania z państwowej służby zdrowia. Dlatego jedno z pięter budynku Dzieła przy ul. Smoleńsk 4 przeznaczono na ambulatorium. Najubożsi są otoczeni opieką medyczną przez lekarzy – wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Lekarze Nadziei”. Pacjenci mogą uzyskać tu pomoc lekarza internisty, stomatologa, neurologa oraz ginekologa, a także zaopatrzyć się w potrzebne lekarstwa.

Projekty kapucyńskie

Projekty kapucyńskie w Polsce i w Europie

Od samego początku działalności Dzieło współpracuje z placówkami kapucyńskimi z prowincji krakowskiej, wspierając finansowo realizowane w nich projekty pomocowe. Dzięki Darczyńcom Dzieła udało się zrealizować już ponad 190 różnych inicjatyw – charytatywnych, remontowych, kulturalnych, mających na uwadze osoby ubogie oraz dzieci i młodzież.

Skip to content