Dzieło Pomocy św. Ojca Pio
ZAMÓW KADZIDŁO POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Zorganizuj zbiórkę ślubną

Ślub, urodziny, a może uroczystość z okazji zakończenia studiów? W ważnym dla Ciebie dniu podziel się swoim szczęściem z osobami bez domu. Zamiast przyjmowania kwiatów, zorganizuj zbiórkę z myślą o najbardziej potrzebujących.

Jak przeprowadzić zbiórkę ślubną?

To proste! Poproś swoich gości by w prezencie, zamiast kwiatów, czy innych drobiazgów, wrzucili datek na pomoc osobom bezdomnym. Następnie skontaktuj się z nami, w celu ustalenia szczegółów oraz przygotowania puszek, które dostarczą wolontariusze Dzieła. 

Napisz: alicja.kozlowska@dzielopomocy.pl
Zadzwoń: +48 508 834 147


Młode Pary o pomocy osobom bezdomnym:

„Wszystkie pary przed ślubem zastanawiają się jak powinien wyglądać ten dzień. My czuliśmy, że ślub to wielki dar, który dostajemy od siebie wzajemnie, a do tego umocniony w Bogu. Bardzo pragnęliśmy być gospodarzami tego dnia. Chcieliśmy w jakiś sposób podzielić się darem, który sami otrzymaliśmy. Dla nas jednym z najpiękniejszych prezentów było właśnie to, że nasi bliscy – pod naszym pretekstem – mogli realnie komuś pomóc.”

Kaja i Claudio

Przygotowując się do dnia zaślubin, bardzo chcieliśmy, aby w tym szczególnym dniu w sposób namacalny podzielić się naszym szczęściem i radością z osobami bardziej potrzebującymi. Byliśmy bardzo wzruszeni widząc, jak zaprzyjaźnione pary młode decydowały się, by zamiast kwiatów, wina, książek czy kuponów lotto, prosić swoich gości o złożenie datków na jakiś dobry, mądry cel charytatywny. Wiedzieliśmy, że zrobimy tak samo. U nas wybór był prosty: w związku z tym, że ja (Natalia) jestem związana z Dziełem od ponad 7 lat, towarzysząc osobom doświadczającym bezdomności w powrocie na rynek pracy, wiedzieliśmy, że chcemy wesprzeć tym gestem miejsce, które świadczy pomoc dobrą, potrzebną, mądrą i kompleksową. Miłość dzieli się wtedy, gdy się ją mnoży. To hasło nam przyświeca. Cieszymy się, że mogliśmy się podzielić naszą miłością.

Natalia i Wojtek


Świętujesz inną okazję?

Urodziny, jubileusz, zakończenie studiów – jest wiele okazji do świętowania, podczas których możesz wesprzeć podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. W ważnym dla Ciebie dniu podziel się swoim szczęściem z osobami doświadczającymi bezdomności. Napisz do nas, by dowiedzieć się więcej. 

Skip to content