Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Nasza misja

“Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)

Jesteśmy dla osób bez domu

Inspirowani Ewangelią, w każdym człowieku, który doświadcza bezdomności, niezależnie od tego, jaka jest jego historia czy życiowe wybory, rozpoznajemy brata i siostrę w potrzebie i towarzyszymy mu w drodze do DOMu.

Jesteśmy przekonani, że dom to nie tylko materialne schronienie, ale przede wszystkim doświadczenie przynależności, bezpieczeństwa i relacji, to przestrzeń ludzkiej godności, wolności i wzrastania. Każdy człowiek powinien mieszkać, każdy człowiek zasługuje na DOM.

Dlatego naszą misję realizujemy w trzech podstawowych wymiarach:

wzmacnianie Ducha
                  prosta Obecność
           upragnione Mieszkanie

Osoby bezdomne mają różne potrzeby wynikające z ich człowieczeństwa oraz z ich historii i sytuacji życiowej. Jako ludzie potrzebują serdecznej uwagi, szacunku, uczciwości, bliskości, poczucia równości. Ich bolesne, często pełne zranień historie, trudna sytuacja w jakiej się znaleźli, stawiają nam wymagania indywidualnego podejścia do każdego, przyjęcia go takim, jaki jest, okazania delikatności, wyrozumiałości, dojrzałości.
 
W zależności od sytuacji osoby, która przychodzi do Dzieła po pomoc, zawsze oferujemy wsparcie dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości człowieka. Działamy w sposób kompleksowy. Aktywność Dzieła ma charakter zarówno prewencyjny, profilaktyczny, jak również aktywizująco-integracyjny. Również poprzez kampanie społeczne staramy się zmieniać opinię społeczną o osobach doświadczających bezdomności.

Zapraszamy do obejrzenia kilkuminutowego spotu, który przeniesie Was do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Skip to content