Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Świętujemy i… pomagamy! 17. urodziny Dzieła Pomocy św. Ojca Pio!

Wrzesień – w kalendarzu Dziełowych wydarzeń to wyjątkowy czas, bo w tym roku oprócz świętowania jubileuszu 17. lat istnienia naszej organizacji, miesiąc ten obfituje w wiele ważnych dla nas rocznic:

  • 23 września – obchodzimy liturgiczne wspomnienie naszego Patrona – św. Ojca Pio.
  • 23 września zostały otwarte nasze dwa Centra Pomocy (w 2010 i 2013 roku).
  • a 15 września 2004 roku – otrzymaliśmy status organizacji pożytku publicznego

Urodziny to dla nas moment, kiedy z ogromną radością patrzymy na wszystko, co wydarzyło się w ostatnich latach – wdzięczni za to, że możemy towarzyszyć osobom doświadczającym bezdomności w drodze powrotu do domu.

A skoro urodziny to…. nie może zabraknąć prezentów 🙂 Jednak nie prosimy o upominki dla siebie, a dla naszych Przyjaciół – osób doświadczających bezdomności. Dlatego ogłaszamy wirtualną zbiórkę na urodzinową kawę dla osób bez domu – podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Przez 6 dni w tygodniu, każdego ranka częstujemy osoby doświadczające bezdomności gorącą kawą i herbatą. Dla wielu panów i pań bez domu jest to pierwszy kubek czegoś ciepłego w ręku – czasem jedyny w ciągu dnia. Zapotrzebowanie jest duże – miesięcznie wydajemy ponad 4000 litrów kawy i herbaty. Dlatego zapraszamy Cię do wspólnego świętowania i urodzinowego wsparcia naszego Dzieła i osób bez domu. W końcu jak powiedział podczas jednego z porannych dyżurów pan Adam „U Was jest najlepsza kawa w mieście” 🙂

Jak możesz pomóc? To proste!

✅ Wpłać datek na FACEBOOKOWEJ ZBIÓRCE.

✅ lub PRZEKAŻ DAROWIZNĘ na numer konta: Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 (w tytule wpłaty napisz “urodzinowa kawa – darowizna charytatywna”) lub poprzez DOTPAY.

Zachęcamy Was do wpłaty nawet niewielkiej kwoty (może to być równowartość filiżanki kawy w Twojej ulubionej kawiarni), a my poczęstujemy „urodzinową” kawą osoby potrzebujące. Bo pomaganie jest naprawdę proste 🙂

Już teraz dziękujemy za Waszą obecność i hojność! 

Skip to content