Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Pomóż osobom bezdomnym podczas Orszaku Trzech Króli

Już po raz 10. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio włącza się w Orszak Trzech Króli w Krakowie. Od wielu lat tradycją tego dnia jest zbiórka charytatywna na programy mieszkaniowe prowadzone przez Dzieło dla osób doświadczających bezdomności. Tak jak w ubiegłym roku chcemy zaprosić Was do wsparcia osób doświadczających bezdomności poprzez ZBIÓRKĘ ONLINE. Gorąco zachęcamy do wsparcia! Dziś każdy z nas może poczuć się jak Kacper, Melchior i Baltazar i wrzucić cegiełkę do Dziełowej puszki.

Na co przeznaczymy zebrane środki?

Dzieło Pomocy obecnie prowadzi 12 mieszkań, w których osoby i rodziny bez domu przygotowują się do samodzielnego życia „pod dachem”. Zebraną kwotę w całości przeznaczymy na projekt mieszkaniowy. Pobyt w mieszkaniu jest czasem intensywnej pracy. Tu osoby doświadczające bezdomności uczą się codzienności: zarządzania czasem, budżetowania, czy dbania o wspólną przestrzeń.

Jednak ilość miejsc w mieszkaniach, którymi dysponuje Dzieło, jest ograniczona. Dlatego, by szansę mogło otrzymać jak najwięcej osób, program nieustannie się rozwija. Obecnie w Dziełowych mieszkaniach przebywa 25 osób. Oprócz dachu nad głową i namiastki domowego ciepła, lokatorzy otrzymują również stałe i kompleksowe wsparcie pracowników Dzieła. Nad każdą osobą i rodziną czuwa zespół specjalistów: pracownik socjalny, doradca zawodowy, asystent osoby bezdomnej, psychoterapeuta oraz koordynator mieszkań, którzy towarzyszą im na drodze wyjścia z bezdomności.

Dzięki mieszkaniom wspieranym już ponad 130 osób odnalazło swój własny dom i prowadzi spokojne, godne życie. Więcej informacji: tutaj.

Jak możesz pomóc?

To proste! Możesz złożyć swój datek na trzy sposoby:
1. Dołączając do zbiórki na profilu na FACEBOOKU (zbiórka potrwa od 5 do 7 stycznia)
2. Robiąc przelew tradycyjny: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039 Bank Pekao SA tytułując go: Darowizna – Orszak Trzech Króli
3. Lub za pomocą płatności DOTPAY.

Skip to content