Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Orszak Trzech Króli 2024

Po raz czternasty ulicami Krakowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym razem było barwnie i… deszczowo, ale to nie przeszkodziło setkom osób, by wziąć udział w tym wydarzeniu. Również Dzieło Pomocy św. Ojca Pio miało swój aktywny udział kwestując podczas Orszaku na pomoc mieszkaniową dla osób bezdomnych.

Jak co roku, podczas Orszaku Trzech Króli wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio zbierali datki na pomoc mieszkaniową dla osób doświadczających bezdomności. W tym roku frekwencja osób, które zaangażowały się w wolontariat była zachwycająco wysoka. Do orszakowego wolontariatu zgłosiło się 200 osób, dzięki którym, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, udało się zebrać kwotę blisko 72,000 zł.

Wszyscy, którym nie udało się uczestniczyć w tegorocznym Orszaku, mogli oglądać transmisję na żywo oraz wesprzeć zrzutkę, prowadzoną na ten sam cel. Łącznie, na pomoc osobom bezdomnym, zebraliśmy kwotę ponad 80,000 zł. Środki te zostaną przekazane na pokrycie kosztów utrzymania 12 mieszkań prowadzonych przez Dzieło Pomocy. W mieszkaniach tych przebywa aktualnie 28 osób doświadczających bezdomności, w tym samotni rodzice z dziećmi.

Skip to content