Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Kolejny lokator Dziełowego mieszkania usamodzielnił się!

Styczeń przynosi dobre wiadomości: kolejny lokator Dziełowego mieszkania przeprowadził się do wynajętego pokoju i usamodzielnił się. 

Pan Dariusz przebywał w mieszkaniu chronionym od czerwca 2019 roku. W tym czasie przeszedł długą drogę, bo nauka “samodzielności” to wymagający proces, ale wraz z nim wraca poczucie celu, sensu życia i marzenia – nawet te najprostsze. W czasie udziału w programie mieszkaniowym panu Dariuszowi udało się przeprowadzić wiele zmian. Jedną z nich było unormowanie sytuacji prawnej poprzez ogłoszenie upadłości konsumenckiej. Kolejno dzięki wsparciu doradcy zawodowego mężczyzna znalazł stałą pracę, którą utrzymuje, a która pozwala mu na spokojne, godne życie. W tym czasie pan Dariusz podjął również walkę z nałogiem i dziś utrzymuje abstynencję. Jednak co najważniejsze – mężczyźnie udało się odnowić relację z synem i jego rodziną, którą dziś wspólnie budują od nowa.

Pan Darek dał się nam poznać, jako osoba bardzo autentyczna, która mówi to, co myśli, stawia konkretne cele i mimo przeciwności wytrwale do nich dąży. Jest również pierwszym lokatorem, który “sprowadził” do mieszkania rowerek stacjonarny do ćwiczeń i promował sportowy tryb życia

Obecnie, mężczyzna oczekuje na lokal socjalny, który wierzymy, że już niedługo otrzyma, a wtedy marzenie o bezpiecznym, własnym kącie staną się rzeczywistością.  


Dzieło prowadzi 12 mieszkań, w których osoby i rodziny bez domu przygotowują się do samodzielnego życia „pod dachem”. Obecnie w Dziełowych mieszkaniach przebywa 25 osób. Lokatorzy naszych mieszkań objęci są fachową pomocą zespołu specjalistów (m.in doradcy zawodowego, pracownika socjalnego, psychoterapeuty oraz koordynatora mieszkań), którzy towarzyszą im na drodze wyjścia z bezdomności. Od 2012 roku z pomocy mieszkaniowej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio skorzystało już około 130 osób będących w kryzysie bezdomności. Do tej pory „na prostą” wyszło 51 byłych już lokatorów mieszkań, którym udało się usamodzielnić i znaleźć mieszkania na wolnym rynku, dzięki czemu dziś mogą cieszyć się „normalną” codziennością.

Skip to content