Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
PRZEKAŻ 1,5% POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Zmiany w Dziele Pomocy

Początek lipca wniósł w naszą rzeczywistość wiele zmian. Decyzją Ministra Prowincjalnego Zakonu Braci Mniejszy Kapucynów z dniem 1 lipca swoją kilkuletnią posługę w Dziele kończą bracia:

  • br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, który zakończył sprawowanie funkcji dyrektora Dzieła Pomocy św. Ojca Pio i będzie pełnił posługę kapłańską przy klasztorze braci kapucynów w Gdańsku.
  • oraz br. Piotr Blum OFMCap, który posługiwał m.in. w łaźni i kuchni dla ubogich, a teraz będzie pełnił posługę w klasztorze braci kapucynów przy ul. Loretańskiej w Krakowie.

Bracie Grzegorzu i bracie Piotrze, z serca dziękujemy Wam za ostatnie lata Waszej obecności w Dziele! Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, uśmiech, dobro, którego od Was doświadczaliśmy oraz serca, którym obdarzyliście osoby doświadczające bezdomności. Wierzymy, że w nowych miejscach, do których zostaliście posłani, również będzie szerzyło się dobro, wynikające z Waszej pracy na rzecz drugiego człowieka. Życzymy Wam wielu łask Bożych i zapewniamy o naszej pamięci.

Od 1 lipca witamy w Dziele braci:

  • br. Jacka Waligórę OFMCap, który będzie pełnił funkcję dyrektora Dzieła
  • oraz br. Piotra Kuczaja OFMCap

Ponadto do Rady Dzieła Pomocy św. Ojca Pio dołączył br. Artur Aliszewski OFMCap.
Braciom Jackowi, Piotrowi oraz Arturowi życzymy wielu sił oraz wytrwałości w towarzyszeniu osobom bezdomnym w ich doświadczeniach życiowych. Polecamy ich Waszej życzliwości i modlitwie.

Skip to content