Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Wigilia dla osób bezdomnych

W ten wyjątkowy dzień Wigilii jesteśmy z osobami doświadczającymi bezdomności. Choć w tym roku ze względu na obostrzenia nie mogliśmy się spotkać przy świątecznym stole, to zaprosiliśmy naszych Gości – osoby doświadczające bezdomności do Centrum Pomocy przy ul. Smoleńsk, by osobiście złożyć świąteczne życzenia.

Oprócz wielu słów otuchy i nadziei, przygotowaliśmy dla pań i panów bez domu również bardzo konkretną formę pomocy w postaci paczek świątecznych z najpotrzebniejszą żywnością i słodkościami. Nie zabrakło również tradycyjnych potraw, przygotowanych przez Kuchnię Społeczną s. Samueli: pysznego barszczu z uszkami, ręcznie klejonych pierogów, czy ryby z kapustą i ziemniakami. Dzięki zaangażowaniu braci, czas oczekiwania upłynął naszym gościom na radosnym kolędowaniu i serdecznych rozmowach.

To szczególny dzień, choć dla osób doświadczających bezdomności czas świąt jest czasem trudnym. Bo przypomina o tym, czego zabrakło wraz z utratą domu: bliskości, bezpieczeństwa, poczucia, że jest się dla kogoś ważnym. Ale pomimo okoliczności, towarzyszy nam dziś nadzieja i wdzięczność, że możemy się spotkać. Bo to właśnie spotkanie: ze sobą, z drugim człowiekiem jest w tym świątecznym czasie najważniejsze.

Dziękujemy braciom kapucynom, którzy czuwali nad całością świątecznego przedsięwzięcia, siostrom felicjankom oraz pracownikom i wolontariuszom, którzy są dziś z osobami doświadczających bezdomności.

Skip to content