Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Wesprzyj zakup cukru do Dzieła!

Życie na ulicy nie jest proste… Pomóż nam je osłodzić! Wesprzyj zrzutkę na zakup cukru do Dziełowej świetlicy i Punktu Wydawania Żywności dla osób bezdomnych!

Najubożsi każdego dnia przybywają do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, by spotkać się, porozmawiać i choć na chwilę zapomnieć o troskach bezdomnego życia. W Dziełowym Punkcie Wydawania Żywności czekają na nich kanapki, a w świetlicy Dzieła drobne słodkości… W obu tych przestrzeniach troska o najuboższych wyraża się także w postaci kubka gorącej kawy lub herbaty. Pomóż nam go osłodzić – wesprzyj zrzutkę i zapewnij cukier do wyżej wymienionych przestrzeni Dzieła!

„Od spotkań w świetlicy Dzieła wszystko się zaczęło.” – mówi pan Tadeusz, podopieczny Dzieła. I dodaje: „To, że dziś nie piję i mam dach nad głową zawdzięczam pani Asi, z którą wielokrotnie rozmawiałem w świetlicy.” Inny podopieczny Dzieła, pan Marian, przyznaje natomiast, że w świetlicy Dzieła „odpoczywa psychicznie i fizycznie.”

Wszystko to jest możliwe dzięki obecnej w Dziele domowej atmosferze, na którą składa się między innymi możliwość wypicia kubka ciepłego napoju i osłodzenia go cukrem. Dla osób żyjących na ulicy to prawdziwy luksus! Na jednym dyżurze świetlicy pojawia się nawet do 90 osób, natomiast Punkt Wydawania Żywności odwiedza między 150 a 180 osób bezdomnych dziennie – to sprawia, że zapotrzebowanie na cukier jest w Dziele ogromne! W samym Punkcie Wydawania Żywności przygotowujemy dziennie aż 150 litrów ciepłych napojów!

Właśnie dlatego prosimy dziś o Twoje wsparcie. Pomóż nam zapewnić domową atmosferę spotkań z najuboższymi – wesprzyj zakup cukru do Dziełowej świetlicy i Punktu Wydawania Żywności!

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/5xcrhx.

Już dziś dziękujemy za Twoje wsparcie!

Skip to content