Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Tworzymy rękodzieło z osobami bez domu

W tym miesiącu osoby doświadczające bezdomności, które biorą udział w zajęciach w ramach grupy "Dzielownia" wzięły na warsztat technikę decoupagu. W czasie warsztatów doradcy zawodowi towarzyszą osobom bez domu w odkryciu swoich umiejętności i predyspozycji, a także ukierunkowują ich na dalszy rozwój. 

Grupa Dziełownia powstała jesienią ubiegłego roku z myślą o osobach doświadczających bezdomności, które wykazują chęć podjęcia pracy, ale z różnych przyczyn nie są jeszcze gotowe na ten krok. Ważnym elementem spotkania, poza wykonywaniem prac rękodzielniczych jest wspólne przebywanie, czas na rozmowy i dzielenie się tym, z czym obecnie państwo się zmagają. W czasie spotkań prowadzone są m.in. warsztaty z zakresu rękodzieła (np. kolaże plastyczne, ozdoby świąteczne), warsztaty z podstaw języka angielskiego czy z obsługi komputera.

W czasie warsztatów doradcy zawodowi towarzyszą uczestnikom w odkryciu swoich umiejętności i predyspozycji, a także ukierunkowują ich na dalszy rozwój. - Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w środy i trwają dwie godziny. Na spotkania zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby podjąć pracę, ale mają w sobie obawy czy lęk przed rozmową z doradcą zawodowym. Zajęcia mają te obawy przełamać i zachęcić państwa do szukania swojego potencjału oraz odkrywania swoich zainteresowań. - mówi Joanna Ciągło, doradca zawodowy w Dziele. 

W kwietniu tematem zajęć była technika decoupage. W zajęciach brali udział zarówno panie, jak i panowie, a efekty przekroczyły oczekiwania wszystkich. - Rękodzieło, które wykonujemy sprawia państwu wiele satysfakcji. Podczas zajęć osoby bezdomne małymi krokami budują w sobie na nowo poczucie sprawczości, satysfakcji z wykonanej pracy i tego, że mogą zrobić coś dla siebie. Moment, w którym mogą zabrać wykonane przedmioty ze sobą po skończonych zajęciach za każdym razem daje im dużo radości i zadowolenia. 

Zajęcia odbywają się w każdą środę w godz. 10:00-12:00 na w Centrum przy ul. Smoleńsk.
Skip to content