Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

To już 17 lat!

23 września Dzieło Pomocy św. Ojca Pio obchodzi 17. rocznicę urodzin! To dla nas wyjątkowy dzień, kiedy z ogromną radością patrzymy na wszystko, co wydarzyło się w ostatnich latach – wdzięczni za to, że możemy towarzyszyć osobom doświadczającym bezdomności w drodze powrotu do domu.

– Z okazji 17 urodzin życzę Dziełu, aby wszyscy pracownicy, wolontariusze, darczyńcy, którzy współtworzą z nami to miejsce, mieli w sobie nieustającą wrażliwość na drugiego człowieka, a szczególnie tego potrzebującego. Życzę Dziełu, aby z serdecznością potrafiło przyjmować wszystkich, którzy zapukają do naszych drzwi. – mówi br. Jacek Waligóra, dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.  

Jednak powodów do świętowania jest wiele, bo 23 września obchodzimy również wspomnienie św. Ojca Pio – patrona naszej organizacji. Dlatego ważnym elementem uroczystego świętowania była Msza Święta, na której byliśmy RAZEM: pracownicy, wolontariusze oraz osoby bez domu – podopieczni Dzieła. Po Eucharystii na każdego czekał symboliczny upominek dla ducha i dla ciała – drobna słodkość oraz inspirująca myśl naszego Patrona.

Z okazji urodzin Dzieła przygotowaliśmy również filmową niespodziankę. Zapytaliśmy kilku pracowników Dzieła, za co lubią to miejsce, czego się tutaj nauczyli i czego życzą Dziełu z okazji kolejnego jubileuszu. Jesteście ciekawi ich odpowiedzi? Zobaczcie sami! 

Skip to content