Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Świętujemy Dzień Wolontariusza

Są z nami 365 dni w roku. Przychodzą z poczuciem misji i sercem na dłoni. Wnoszą w codzienną pracę ogromne serce, zaangażowanie, serdeczność i uważność na drugiego człowieka. To z ich pomocą odmieniają się historie osób bez domu. O kim mowa? O Dziełowych wolontariuszach!

Pozostając w atmosferze świętowania Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, mówimy głośne DZIĘ-KU-JE-MY naszej wspaniałej Dziełowej drużynie wolontariuszy za to, że jest z nami już 17 lat. Bo wolontariat w Dziele Pomocy św. Ojca Pio ma tyle twarzy, ilu wspaniałych wolontariuszy. I choć są to osoby różnych zawodów i wielu talentów – studenci, osoby pracujące i osoby starsze, to łączy je jedno – każda z nich swoją postawą daje żywe świadectwo miłości bliźnich. I jesteśmy im za to bardzo wdzięczni, bo bez nich Dzieło nie byłoby takie samo. – Dzieło nie mogłoby istnieć bez wolontariuszy. Na co dzień w naszą codzienną pracę włącza się ok. 100 osób, które wypełniają różne przestrzenie: od  recepcji, przygotowywania kanapek, dyżuru w garderobie, po remonty w mieszkaniach, czy porady prawne. Wolontariusze wnoszą w to miejsce niezwykłą atmosferę, zapał i wrażliwość na drugiego człowieka.  – mówi Joanna Zaborowska, koordynator wolontariatu w Dziele Pomocy św. Ojca Pio.

By wyrazić naszą wdzięczność, zaprosiliśmy ekipę wolontariuszy na wspólne świętowanie w pięknych okolicznościach przyrody. Dzień przeżywaliśmy z wdzięcznością za to, że możemy dzielić się z innymi swoim czasem, talentami, obecnością, ale sami również być obdarowywani.

Tak, o wolontariacie w Dziele mówi Sylwia, która jest związana z nami od ponad 15 lat: – Pamiętam swoje pierwsze spotkanie z osobą bezdomną w Kuchni przy ul. Reformackiej. Było to dla mnie trudne doświadczenie, gdyż przychodzą tam osoby prosto z ulicy i kontakt z nimi jest bardzo bezpośredni. W pierwszych momentach byłam przerażona, było mi trudno…Teraz, nie wyobrażam sobie swojego tygodnia bez tego miejsca, bez spotkania z tymi, którzy tam przychodzą. Jest to dla mnie bardzo cenne miejsce – ta radość dawania siebie innym… Jeszcze to, że tu, w Dziele wspólnie pochylamy się nad szarą codziennością życia bez domu, czasami dodajemy jej kolorów przez taką zwykłą rozmowę, drobne gesty… Dzieło jest dla mnie niezwykłym miejscem, a bycie wolontariuszem bardzo cennym doświadczeniem. Pozwala mi to też dostrzegać to, co wcześniej było dla mnie niedostrzegalne, patrzeć na różne sprawy z innej perspektywy.

Wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w Dziełowy wolontariat zapraszamy do kontaktu na wolontariat@dzielopomocy.pl

Skip to content