Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
PRZEKAŻ 1,5% POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Święta tuż za rogiem!

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało zaledwie kilka dni. W wielu domach trwają wielkie przygotowania… w Dziele również!

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA

Świąteczny czas sprzyja wyjątkowym spotkaniom! W mijającym tygodniu odbyło się wiele takich w Dziele – m.in. w Centrum Integracji Społecznej, w świetlicy, czy na grupie „Dziełownia”. Odwiedzili nas także mieszkańcy Dziełowych mieszkań! Czas poświęciliśmy na rozmowę i dekorowanie przestrzeni Dzieła – wspólnie ubieraliśmy choinkę w świetlicy, dekorowaliśmy stoły czy przygotowywaliśmy okolicznościowe „lasy w słoiku”.

WIZYTY W MIESZKANIACH DZIEŁA

Dla kilkudziesięciu osób, którym towarzyszymy, nadchodzące święta będą już świętami spędzanymi „w czterech ścianach”. W tym tygodniu odwiedziliśmy mieszkańców Dziełowych mieszkań, aby spędzić wspólnie z nimi czas… na przykład na ubieraniu choinki! Dla osób, które odzyskały dom, możliwość celebrowania świąt w ten sposób była bardzo wzruszająca.

WIGILIA DLA OSÓB BEZDOMNYCH

24 grudnia tradycyjnie ugościmy w murach klasztoru braci kapucynów osoby bezdomne, aby wraz z nimi cieszyć się narodzeniem Pana. Liczymy, że dla wielu z państwa będzie to okazja, aby móc prawdziwie się radować i choć na chwilę zapomnieć o chłodzie i samotności.

PUNKT WYDAWANIA ŻYWNOŚCI

Nie chcemy, by w świątecznym czasie ktokolwiek chodził głodny. Dlatego 25 i 26 grudnia otwarty będzie Dziełowy punkt wydawania żywności, gdzie osoby doświadczające bezdomności będą mogły posilić się świątecznym bigosem.

Skip to content