Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Świąteczne przygotowania w Dziele

Do świąt Bożego Narodzenia pozostało kilka dni. Choć w tym roku nie możemy spotkać się przy wspólnym, wigilijnym stole z osobami doświadczającymi bezdomności, to zadbaliśmy o to, żeby wyposażyć osoby potrzebujące w gorące dania i paczki żywnościowe, które dadzą namiastkę świątecznego spotkania.

Akcja: pakowanie
Od początku tygodnia przygotowania do Wigilii trwają pełną parą. Nasi wolontariusze, pracownicy i bracia kapucyni intensywnie działają, żeby zdążyć na czas. Przygotowania rozpoczęliśmy od spakowania 200 paczek żywnościowych dla osób doświadczających bezdomności, które pomogą im godnie przetrwać świąteczny czas. Nie mogło zabraknąć w nich słodkości, kawy i gotowych posiłków. Przygotowaliśmy również praktyczną niespodziankę w postaci m.in. ciepłych rękawiczek i latarek czołówek, które przydadzą się państwu w trudnych warunkach ulicy.

Słodkie poczęstunki
Na Dziełowych korytarzach roznosi się również zapach domowych wypieków dostarczanych przez naszych wolontariuszy, a pomieszczenia atrium zamieniły się w prawdziwą cukiernię. Bracia kapucyni przygotowują 200 słodkich poczęstunków, którymi już w piątek podczas wigilijnego spotkania będziemy częstować osoby doświadczające bezdomności.

Przygotowania do Wigilii w Dziełowych mieszkaniach

Przygotowania do świąt trwają również w Dziełowych mieszkaniach, w których osoby doświadczające bezdomności przy wsparciu zespołu specjalistów uczą się codzienności: zarządzania czasem czy dbania o wspólną przestrzeń. W ramach przygotowań panowie ubierali choinkę, dekorowali mieszkania a nawet własnoręcznie piekli pierniczki. Te z pozoru drobne gesty wywołały szczęście i satysfakcję wśród naszych podopiecznych, że to co wcześniej wydawało się nieosiągalne, teraz jest również ich udziałem i przywołuje dawne, dobre wspomnienia. Jak powiedział pan Andrzej, widząc efekty swojej pracy, że “jest szczęśliwy z tego, że pierwszy raz od dawna ma choinkę i może poczuć święta w domu”.

Świąteczne spotkania grup wsparcia
Za nami również trzy świąteczne spotkania: grup wsparcia Przystanek Praca i Zielona Mila oraz Centrum Integracji Społecznej. Był to czas na radosne rozmowy, pyszny poczęstunek i dzielenie się wspomnieniami o tym jak kiedyś państwo przeżywali ten czas. Nie zabrakło wzruszeń podczas dzielenia się opłatkiem i składania życzeń. Zwłaszcza te o bezpiecznym domu i bliskości drugiego człowieka wybrzmiewały najmocniej. 

Skip to content