Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Świąteczne dary

Od Świąt Bożego Narodzenia dzieli nas kilka dni. Oczekiwanie na ten wyjątkowy czas, wypełnione jest w Dziele Pomocy św. Ojca Pio licznymi gestami życzliwości i wsparcia osób bezdomnych.

Zakończona sukcesem zrzutka na zimową odzież, dary z krakowskiej szkoły tańca, czy wyjątkowa akcja „Nasi Bracia”, przeprowadzona w szkole z Wieliczki… to tylko niektóre z pozytywnych wydarzeń, których w ostatnich dniach jesteśmy świadkami.

WYNIK PRZERÓSŁ OCZEKIWANIA
W niedzielę 17 grudnia, zakończyła się zbiórka środków na buty, ciepłą odzież i śpiwory dla osób bezdomnych. Na ten cel udało się łącznie uzbierać 29 487 zł! Pierwsze zimowe buty, zamówione za te środki dotarły już do Dzieła.
Wszystkim, którzy zadbali o ciepły ubiór osób bezdomnych na najbliższe miesiące, bardzo dziękujemy!

NASI BRACIA…
to hasło projektu, w który zaangażowali się uczniowie z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce.

W jego ramach:

  • odwiedzili i poznali przestrzenie Dzieła oraz to, jak pomagamy osobom bezdomnym
  • wspierali modlitewnie osoby bezdomne
  • przygotowali paczki świąteczne dla osób bezdomnych – podarunki zawierały głównie słodycze, kosmetyki oraz inne potrzebne naszym podopiecznych rzeczy.

Co ważne, każdy uczeń biorąca udział w projekcie otaczał modlitewnym wsparciem jedną z osób bezdomnych – znał jej imię, z czym się boryka (oprócz bezdomności, często jest to choroba, trudne relacje, samotne rodzicielstwo) oraz listę potrzeb. Dzięki temu ponad 30 podopiecznych Dzieła  zostało obdarowanych modlitwą oraz spersonalizowanymi prezentami.
W przygotowanie paczek zaangażowali się nie tylko uczniowie, ale także dyrekcja i nauczyciele.

Przekazanie upominków miało miejsce 15 grudnia. Z grupą uczniów przybył do Dzieła brat Piotr Antoniuk, dyrektor LO i pomysłodawca akcji.

W najbliższych dniach podarunki trafią do osób bezdomnych – serdecznie dziękujemy!

TANECZNE WSPARCIE
Już po raz kolejny szkoła tańca Skalski Dance School zorganizowała w swoich krakowskich murach kiermasz dobroczynny, z którego dochód został przeznaczony na wsparcie podopiecznych Dzieła. Udało się uzbierać 15 tysięcy złotych. Dodatkowo kursanci przekazali dary rzeczowe dla osób bezdomnych – słodkości, ubrania i środki czystości.
Dziękujemy!

Nie sposób wymienić wszystkich Darczyńców indywidualnych i firmowych, którzy w ostatnich dniach, na różny sposób, wspierają osobom bezdomnym. Wszystkim SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

Skip to content