Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
PRZEKAŻ 1,5% POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Spędziliśmy Wielkanoc z osobami bez domu

Święta dla wielu z nas są długo wyczekiwanym czasem odpoczynku oraz celebrowania w gronie rodzinnym. Jednak dla wielu osób doświadczających bezdomności jest to czas trudny, kiedy jeszcze mocniej doskwiera samotność, brak bliskich i możliwości przeżycia tego czasu w godnych warunkach. Dlatego przez cały Wielki Tydzień oraz okres Wielkanocny byliśmy z naszymi podopiecznymi, częstując ich pożywnym posiłkiem oraz dzieląc się radością ze Zmartwychwstania. 

W minionym tygodniu zaprosiliśmy osoby doświadczające bezdomności do wspólnych aktywności oraz przygotowań, by jeszcze lepiej przeżyć czas Świąt Wielkiej Nocy. Na spotkaniach świetlicy oraz grupy „Dziełownia” nasi podopieczni własnoręcznie wykonywali świąteczne ozdoby oraz dekoracje, które przystroiły wspólną przestrzeń. Ważnym momentem było spotkanie świąteczne, na które zaprosiliśmy uczestników Dziełowych grup wsparcia. Rozmowom i opowieściom nie było końca! Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, dobrze było znów usiąść przy wspólnym stole i podzielić się życzliwym słowem i obecnością. 

W Wielką Sobotą, 14 kwietnia zaprosiliśmy podopiecznych Dzieła do naszego Centrum przy ul. Smoleńsk. Od samego rana czekaliśmy na naszych gości, by złożyć im świąteczne życzenia i podzielić się z nimi tradycyjną święconką, by mogli przeżyć ten czas w sposób spokojny i godny. Wcześniej brat Jacek Waligóra – dyrektor Dzieła, uroczyście poświęcił 150 zestawów, w których nie zabrakło domowych potraw i słodkości. Dla nas i dla państwa był to wyjątkowy czas pełen radości ze spotkania, serdeczności i wielu dobrych słów, które padały zarówno z ust naszych podopiecznych, jak i pracowników, i wolontariuszy Dzieła. W świąteczny, niedzielny poranek oraz Poniedziałek Wielkanocny bracia kapucyni również byli z osobami bezdomnymi w naszym centrum, jak co dzień częstując ich gorącymi napojami i smacznymi bułkami.

Skip to content