Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Rozpoczęliśmy obchody V Światowego Dnia Ubogich

Dziś rozpoczynamy w Dziele wyjątkowy tydzień, który ma przygotować i wprowadzić nas do Światowego Dnia Ubogich, który będziemy obchodzić już w najbliższą niedzielę 14 listopada. 

Pielgrzymka na Jasną Górę jest pierwszym punktem obchodów tegorocznego ŚDU w Dziele Pomocy św. Ojca Pio. W całym nadchodzący tygodniu przygotowaliśmy dla osób ubogich, bezdomnych i wykluczonych wiele dodatkowych działań i aktywności. Jednak dla wielu naszych podopiecznych to wyjazd na Jasną Górę jest najcenniejszym przeżyciem, bo przyniósł duchowe umocnienie oraz obudził w nich wiele dobrych wspomnień i pamięć o poprzednim życiu.

Po krótkiej odprawie i zapakowaniu niezbędnego prowiantu (przygotowanego od wczesnych godzin przez naszych wolontariuszy) – pielgrzymi wyruszyli w drogę. Dla pań i panów bez domu poniedziałkowa pielgrzymka była ważnym czasem budowania relacji, bycia ze sobą i oderwania od codziennej rzeczywistości, ale przede wszystkim również momentem skupienia, modlitwy i zawierzenia wszystkich trosk. Panu Bogu.

Skip to content