Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Pomoc dla osób uciekających z Ukrainy

Pomoc dla osób uciekających z Ukrainy

W ciągu ostatnich tygodni wiele osób z Ukrainy utraciło swój dom. W Dziele Pomocy św. Ojca Pio dobrze rozumiemy ich trudną sytuację, ponieważ na co dzień spotykamy się z osobami bezdomnymi, które mierzą się z podobnymi problemami, jak brak schronienia, poczucia bezpieczeństwa czy utrata pewnego rodzaju normalności. 

Kilka tygodni temu włączyliśmy się w pomoc uchodźcom, udostępniając nasz dom w Glichowie. Od lutego w domu przebywało 14 osób. 5 osobom dzięki wsparciu Dzieła udało się docelowo znaleźć schronienie we Francji. Aktualnie w naszym domu przybywa 9 osób z Ukrainy. Są wśród nich kobiety, dzieci oraz osoby z niepełnosprawnością. W pomoc włączyła się również lokalna społeczność, która bardzo wspiera uchodźców w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Kilku osobom udało się już podjąć pracę, a dzieci rozpoczęły naukę w miejscowej szkole. Obecnie czekamy na przybycie kilku kolejnych osób z Ukrainy.

Poprzez udostępnienie naszego domu włączamy się w pomoc uchodźcom i odpowiadamy na jedną z podstawowych potrzeb, jaką jest bezpieczne schronienie. Jednocześnie – kontynuując naszą misję – cały czas jesteśmy z osobami doświadczającymi bezdomności, niosąc im kompleksowe wsparcie przez 7 dni w tygodniu.

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, jak działamy, zapisz się do naszego NEWSLETTERA

Skip to content