Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Lekowe wsparcie dla najuboższych

Leki – bez nich wielu z nas nie mogłoby funkcjonować! Medykamenty pozwalające nam normalnie żyć (a często po prostu – żyć) są jednak zwykle bardzo drogie. Ten problem szczególnie doskwiera osobom bezdomnym, które nie mogą sobie pozwolić na zakup potrzebnych lekarstw. Właśnie dlatego w Dziele prowadzimy specjalny dyżur lekowy dla najuboższych!

Nadciśnienie, cukrzyca czy urazy kończyn dolnych – to tylko niektóre ze schorzeń, na które cierpią najubożsi. Osoby bezdomne, ze względu na swoje trudne warunki życia, są bardzo narażone na różnego rodzaju choroby. Jednocześnie często nie mają możliwości skorzystania z pomocy lekarskiej, a gdy nawet im się to uda (np. dzięki medykom z działającego w Centrum Dzieła Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei), to wciąż nie mają za co wykupić zaleconych leków. Takie osoby mogą uzyskać pomoc podczas prowadzonych w Dziele dyżurów lekowych!

Dyżury lekowe odbywają się w Dziele dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i czwartki, w godzinach 9:00 – 12:00. W trakcie dyżuru, pracownik Dzieła, na podstawie recepty otrzymanej przez osobę bezdomną od lekarza, wypisuje specjalny dokument. Pacjent może udać się z nim do współpracującej z Dziełem apteki i bezpłatnie odebrać zapisane mu przez lekarza leki. Z takiej pomocy w Dziele korzysta bardzo wiele osób – tylko w tym roku odbyło się już ponad 300 wizyt na dyżurze lekowym!


Pomoc lekowa w Dziele jest realizowana w ramach XII edycji Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, organizowanego przez DOZ Fundację Dbam o zdrowie.

Skip to content