• Kadzidło Twój dar dla ubogich

Każdy może poczuć się dziś jak Kacper, Melchior i Baltazar
oraz złożyć ofiarę Jezusowi ukrytemu w najuboższych.
 

O akcji

Zestawy kadzidlane Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio powstają dzięki zaangażowaniu osób bez domu, które zajmują się ich wytwarzaniem. Pomagają im w tym nasi wolontariusze.

Nie bez przyczyny nasze zestawy opatrzone są hasłem „Kadzidło – Twój dar dla Ubogich”.

Zestawy kadzidlane trafiają do parafii i wspólnot zaś dobrowolne ofiary wiernych, pozyskane z ich rozpowszechniania przeznaczone są na poprawę warunków życia osób bez domu – podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
 

Co zawiera zestaw kadzidlany?

W skład zestawu kadzidlanego wchodzi pudełeczko, a w nim: kadzidło ziołowe, kreda, węgielek, instrukcja obsługi oraz kieszonkowy kalendarz.
 

Zamów kadzidła

i odmień na lepsze historie osób bez domu!
Ofiary za kadzidła przeznaczone są na doraźne i specjalistyczne wsparcie ponad 2000 osób bez domu – podopiecznych krakowskiego Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Ta kapucyńska organizacja już od 14 lat odmienia na lepsze historie najuboższych.
DO AKCJI ZAPRASZAMY PARAFIE, SZKOŁY I WSPÓLNOTY Z CAŁEJ POLSKI

Jak zorganizować akcję kadzidlaną?
1. By zamówić zestawy kadzidlane, należy wypełnić formularz zamówienia.
2. Kadzidła najlepiej rozprowadzać za dobrowolną ofiarą przed oraz w dniu Uroczystości Objawienia Pańskiego.
3. Ofiary za kadzidełka prosimy przesłać po 6 stycznia na konto bankowe znajdujące się na dołączonym do zamówienia formularzu przelewu.

W jaki sposób przekażemy zestawy kadzidlane?
Kadzidła wysyłamy pod adres wskazany w formularzu zamówienia. Kadzidła można również odebrać osobiście w siedzibie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk 4 w Krakowie (od 8:00 do 17:00). Zestawy zapakowane są w zestaw zbiorczy, do którego dołączamy dwie puszki do kwestowania, plakat informacyjny oraz formularz przelewu.
Zamów kadzidła
 

Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy wszystkim, którzy od lat uczestniczą w akcji „KADZIDŁO – Twój dar dla ubogich”. Słowa szczególnych podziękowań kierujemy do osób zaangażowanych w organizację i promocje akcji w swoich wspólnotach i społecznościach lokalnych:
 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio jest miejscem spotkania tych, którzy utracili swój dom oraz tych, którzy towarzyszą im w drodze do nowego domu. Z inspiracji świadectwem Ojca Pio bracia kapucyni oraz pracownicy świeccy, wolontariusze i darczyńcy działają wspólnie, by dać osobom bez domu fachową pomoc, nadzieję na lepsze jutro i żywe świadectwo wiary.

Organizacja prowadzi dwa Centra Pomocy, w których udziela fachowego i wszechstronnego wsparcia około 2 tys. osobom bezdomnym. Osoby bez domu otrzymują tu pomoc doraźną (ciepły posiłek, możliwość wykonania czynności higienicznych oraz skorzystania z pralni i garderoby) oraz specjalistyczną (praca socjalna, pomoc medyczna, doradztwo zawodowe, pomoc psychiatryczna i psychologiczna oraz wsparcie duchowe).

Dzieło prowadzi również 7 mieszkań, w których osoby i rodziny bezdomne przygotowywane są do samodzielnego zamieszkania w nowych domach.

Organizacja angażuje się również w liczne akcje społeczne, mające na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem bezdomności.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BGŻ BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 60 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl 

Zapisz się na newsletter

i bądź na bieżąco z Dziełowymi wydarzeniami.

Zapisuję się