Grupy wsparcia

Grupy [color]wsparcia[/color]

Bo w grupie jest siła

Nikt tak dobrze nie zrozumie człowieka doświadczającego bezdomności jak drugi człowiek, który znalazł się w podobnej sytuacji. W ramach grup wsparcia Dzieło daje przestrzeń do spotkań, rozmów, dzielenia pasji i nawiązywania przyjaźni, dzięki którym łatwiej znieść trudy drogi do nowego domu. Dziś w Dziele funkcjonuje pięć grup wsparcia. Niektóre z nich powstały z inicjatywy samych osób bezdomnych.


Czy wiesz, że…?

Grupy wsparcia działające przy Dziele Pomocy:

Grupa LORETANIN powstała z inicjatywy bezdomnych miłośników kina. Z czasem jednak zmieniła swój charakter – dziś ma wiele do zaoferowania osobom o zacięciu artystycznym. Uczestnicy LORETANINA wykonują prace plastyczne, odwiedzają muzea, teatry, organizują koncerty, ale wciąż niezmiennie kochają kino.

ZIELONA MILA to grupa o charakterze AA gromadząca osoby bezdomne uzależnione od alkoholu, które wspólnie walczą o trzeźwe życie. Odbywające się co dwa tygodnie spotkania prowadzi pracownik socjalny Dzieła wspólnie z osobą, której udało się pokonać nałóg i wyjść z bezdomności.

Grupa PRZYSTANEK PRACA jest przeznaczona dla osób doświadczających bezdomności, którzy podjęli zatrudnienie lub aktywnie go poszukują. Na spotkaniach uczestnicy dzielą się trudnościami, ale też radościami i sukcesami swojego zawodowego życia. Podczas warsztatów uczą się wyrażania emocji, komunikacji, radzenia sobie ze stresem, asertywności i rozwiązywania konfliktów.

Każdej niedzieli kilkanaście osób bezdomnych spotyka się PRZY DZBANIE – niezwykłym, bo duchowym. Wspólne rozważanie Słowa Bożego i dzielenie się przeżyciami dnia codziennego jest dla nich źródłem siły na cały tydzień.

Dla tych, którym bliska jest osoba patrona Dzieła w 2016 r. powstała GRUPA MODLITWY ŚW. OJCA PIO. Grupa zawiązała się po pielgrzymce do Włoch, podczas której bezdomni uczestnicy wzięli udział w Europejskich Rekolekcjach Radości i Miłosierdzia z papieżem Franciszkiem oraz odwiedzili miejsca związane ze św. Ojcem Pio.

{Play}

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl