WYPEŁNIJ DOM – Fundusz Mieszkaniowy dla osób bez domu

WYPEŁNIJ DOM – Fundusz Mieszkaniowy dla osób bez domu

Od 2012 roku prowadzimy program mieszkaniowy dla osób doświadczających bezdomności, dzięki któremu co roku kilkadziesiąt osób znajduje bezpieczne schronienie. Widząc, jak wiele jest osób, które dzięki pobytowi w Dziełowych mieszkaniach, prowadzą dziś spokojne życie, chcemy dalej rozwijać program. Dlatego powstał Fundusz Mieszkaniowy "WYPEŁNIJ DOM".


Na co przeznaczamy pieniądze z Funduszu Mieszkaniowego "WYPEŁNIJ DOM"?

Remonty
Często pierwszym domem po latach spędzonych na ulicy jest mieszkanie socjalne. Każda osoba doświadczająca bezdomności, która się o nie ubiega, musi zmierzyć z formalnościami i czasem – na upragnione „M” czeka się często długie lata. Niekiedy niezbędny jest też generalny remont.
Podłogi praktycznie nie istniały, ze ścian odpadał tynk, nie było żadnego ogrzewania ani instalacji elektrycznej – tak wyglądało mieszkanie, w którym miała zamieszkać pani Beata. Potrzebny był remont, który wyceniono na minimum 35 tysięcy złotych. Dla osoby wychodzącej z bezdomności, to kwota nieosiągalna. Dlatego… WYPEŁNIJ DOM!

Wyposażenie
W każdym mieszkaniu niezbędne jest podstawowe wyposażenie - pralka, stół, fotel... których osoby przebywające na ulicy lub w placówce nie posiadają. Dlatego gdy wreszcie trafią pod dach, muszą urządzić to miejsce od początku. Bo przecież mieszkanie, to nie tylko ściany. Pani Kasia czeka na lodówkę, pani Teresa potrzebuje lampę i karnisz, a pan Adam marzy o meblach do kuchni, których teraz nie ma. Dlatego… WYPEŁNIJ DOM!

Hostele
Jest też grupa osób bezdomnych, które jeszcze nie mają dachu nad głową, a z różnych powodów nie mogę zamieszkać w schronisku (np. brak miejsca lub stan zdrowia). Wyjściem są hostele – jeszcze nie dom, ale bezpieczne schronienie na czas zimy. Razem możemy zapewnić takie miejsce tym, którzy go potrzebują właśnie dzięki funduszowi.

Panu Andrzejowi, bez domu, po wyjściu ze szpitala groził ponowny powrót na ulicę – dzięki pobytowi w hostelu mógł wrócić do pełni sił i podjąć dalsze starania o dach nad głową. Dlatego… WYPEŁNIJ DOM!

 
             
 

Dla osób bezdomnych oraz wychodzących z bezdomności, które pozostają w stałym kontakcie z pracownikami socjalnymi, doradcami zawodowymi oraz psychoterapeutami Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Środki z funduszu pozwolą nam wesprzeć osoby, które są mocno zdeterminowane do zmiany swojej sytuacji życiowej.

Wesprzyj osoby doświadczające bezdomności i pomóż WYPEŁNIĆ DOM.


Zaczęło się w 2012…

Od 2012 roku prowadzimy program mieszkaniowy dla osób doświadczających bezdomności, który obejmuje:

  • 11 mieszkań (wspieranych i chronionych treningowych) dla osób bezdomnych
  • pomoc w uzyskaniu lokalu socjalnego oraz w remoncie i wyposażeniu
  • opłacanie miejsc w hostelach
  • kompleksową pomoc specjalistów: pracownicy socjalni, asystenci osób bezdomnych, doradcy zawodowi, psychoterapeuci.

 Dowiedz się więcej o Funduszu Mieszkaniowym dla osób doświadczających bezdomności.

 

 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl