Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej – spotkanie z pracodawcą

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej – spotkanie z pracodawcą

Czy starając się o pracę potrzebne jest CV? Jak ubrać się na rozmowę rekrutacyjną? Czy powiedzieć pracodawcy o swojej bezdomności? Na te i wiele innych pytań podczas piątkowego spotkania w Centrum Integracji Społecznej odpowiadali właściciele przedsiębiorstwa społecznego FOOD&LIFE.

Piątek to dzień tygodnia, w którym w Centrum Integracji Społecznej odbywają się zajęcia, mające pomóc uczestnikom CIS nabyć umiejętności społeczne m.in.: z autoprezentacji, prowadzenia rozmów, radzenie sobie z emocjami, czy zarządzania czasem. Dlatego cyklicznie odbywają się spotkania z zaproszonymi gośćmi, warsztaty kompetencji psychospołecznych, warsztaty edukacyjne (np. z języka angielskiego), czy zajęcia kulturalno-rekreacyjne (wizyty w kinie, w muzeach i w teatrach). Tym razem, w ramach warsztatów poświęconych rynkowi pracy uczestnicy CIS poznawali zagadnienia dotyczące rozmowy rekrutacyjnej: jak napisać prawidłowe CV, jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej, czy jak ubrać się na spotkanie z pracodawcą.

Gośćmi dzisiejszego spotkania byli przedstawiciele Food&Life – przedsiębiorstwa społecznego, które zajmuje się aktywizacją osób wykluczonych społecznie, w tym osób doświadczających bezdomności. Spotkanie przebiegło w bardzo życzliwej atmosferze. Panowie doświadczający bezdomności usłyszeli wiele praktycznych wskazówek i rad, mogli zobaczyć „oczami” pracodawcy, jak powinna przebiegać rozmowa kwalifikacyjna. Była to również szansa na podzielenie się doświadczeniami – z perspektywy osoby biorącej udział w rekrutacji oraz pracodawcy, jak i czas na zadanie trudnych pytań np. czy mówić pracodawcy o tym, że jestem osobą bezdomną?

To był bardzo inspirujący czas dla uczestników CIS, który pozwolił im zobaczyć z jakimi wyzwaniami mierzą się pracodawcy, oraz jak ważne, jest właściwe przygotowanie do spotkania rekrutacyjnego.


Centrum Integracji Społecznej powstało z myślą o osobach bezdomnych mających trudności z wejściem na rynek pracy, wynikające między innymi z wieloletniego bezrobocia. CIS jest rodzajem zatrudnienia wspieranego, dającego szansę aktywizacji zawodowej w bezpiecznym środowisku treningowym – czyli w firmach, których przedstawiciele świadomie zatrudniają osoby bezdomne i pozostają w stałym kontakcie z Dziełowymi trenerami zatrudnienia. Działalność CIS wciąż się rozwija, dlatego do współpracy zapraszamy kolejnych pracodawców. Dowiedz się więcej. 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl