„Ciężko myśleć o załatwianiu spraw, gdy jest się głodnym…" – zobacz film

„Ciężko myśleć o załatwianiu spraw, gdy jest się głodnym…" – zobacz film

Na bieżąco informujemy o tym jak działamy w czasie pandemii. Teraz można to też zobaczyć. Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu, w którym pokazujemy jak wygląda Dziełowa codzienność w czasie pandemii.

Czas pandemii i pojawienie się koronawirusa to bardzo trudny okres dla nas wszystkich. To czas, kiedy liczne obostrzenia i konieczność pozostania w domu wytrąciły nas z codzienności. Osoby bez domu w tej nowej rzeczywistości czują się szczególnie zagubione...

Zapraszamy na krótki seans filmowy.

W Dziele pomoc w czasie pandemii, zaczęliśmy od wydawania kanapek, ciepłych napoi i paczek z żywnością. Jak podkreśla Agnieszka Adamczyk, kierownik działu socjalnego — Nie był to tylko czas wydawania kanapek, ale był to przede wszystkim, czas prawdziwego spotkania. Czas na wymianę emocji, potrzeb, na wysłuchanie, udzielenie informacji i odpowiadanie na  pytania. A było ich naprawdę wiele. Państwo zgłaszali się z różnymi sprawami, często była to potrzeba rozmowy, zagubienie w całej sytuacji, niepewność czy niemożność poradzenia sobie z rozwiązaniem problemów.

_______________________________________________

Film Jak pomagamy w czasie pandemii?, miał swoją premierę w nocy z 13 na 14 czerwca, podczas tegorocznego osiemnastego już Czuwania z Ojcem Pio. W tym roku Czuwanie odbyło się drogą on-line. W spotkaniu uczestniczył dyrektor Dzieła — br. Grzegorz Marszałkowski, który mówił o różnych formach pomocy tym najuboższym ogarniętym przez niemoc, bezsilność i samotność.

Wspomóż osoby bez domu w czasie pandemii!  

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl