Ambasador potrzebny od zaraz!

Ambasador potrzebny od zaraz!

Jest ich kilkunastu. Są wszędzie tam, gdzie sami nie możemy dotrzeć, a swoją wiedzą i postawą najlepiej reprezentują naszą organizację. Robią wszystko, by o Dziele Pomocy św. Ojca Pio usłyszano od morza aż po same Tatry. Każdemu, komu los osób najuboższych nie jest obojętny może zostać Ambasadorem Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Tylko wspólnie możemy zmieniać trudne historie ludzi, przywracać im nadzieję i godność. 

Ubóstwo materialne, utrata domu, stygmatyzacja i wykluczenie społeczne – to wyzwania, z którymi od szesnastu lat mierzą się bracia kapucyni, pracownicy i wolontariusze Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Każdego dnia, w prawdzie, szacunku i zrozumieniu towarzyszą i wspierają osoby doświadczające bezdomności na drodze budowania lepszej przyszłości. Jednak jak sami przyznają bezdomność to problem, z którym musimy mierzyć się solidarnie – razem – stąd pomysł na akcję „Ambasador", do której od kilku lat zapraszamy przyjaciół Dzieła.

W jaki sposób można się zaangażować?

 • Zapoznać znajomych z misją Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.
 • Zaprosić ich do współtworzenia Dzieła poprzez:
  - przekazanie darowizny
  - wsparcie modlitewne
  - wsparcie rzeczowe
  - zaangażowanie się w wolontariat
 • Zachęcić najbliższych by wsparli Dzieło Pomocy św. Ojca Pio odpisem 1% podatku KRS 0000217272

Jakie działania można podjąć w ramach akcji "Ambasador"?

 • Rozpowszechnić ulotki, kalendarzyki, biuletyny Dzieła w swoim otoczeniu – osiedlowym sklepie, przychodni, warsztacie itp.
 • Zawiesić plakat w miejscach publicznych (parafia, miejsce pracy, itp.).
 • Zorganizować wizytę w Dziele dla swoich znajomych, osób zainteresowanych – termin najlepiej uzgodnić z pracownikiem Dzieła (telefon i email poniżej).
 • Promować ideę Dzieła podczas wydarzeń sportowych np. maratony (koszulka z hasłem i logo Dzieła).
 • Zorganizować w swojej miejscowości spotkanie z przedstawicielem Dzieła – po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i możliwości.
 • … i wiele, wiele innych – przedstawiciele Dzieła chętnie pomogą zrealizować własne inicjatywy.

 

Zachęcamy do zaangażowania się w tworzenie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio!

NAPISZ: ambasador@dzielopomocy.pl, ZADZWOŃ: (12) 433 51 60,

PRZYJDŹ: Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, ul. Smoleńsk 4, 31-107 Kraków

Dostarczymy potrzebne materiały (plakaty, ulotki, biuletyny itp.)

 

Dla kogo to wszystko…?

"W Dziele pomoc jest konkretna. Mieć gdzie się umyć i móc wyprać rzeczy to konkret. A potem będzie już łatwiej… bo chciałbym zdobyć pracę, wynająć pokój i przejechać się po mieście własnym samochodem, tak dla przyjemności" – p. Marcin, fan motoryzacji, w Dziele korzysta z łaźni i pralni.

"Kilka miesięcy temu rozpoczęłam terapię, układam życie na nowo. Nigdy nie chciałabym zapomnieć o bezdomności, wierzę, że jest ona początkiem drogi do prawdziwego domu" – p. Ania, pogodna trzydziestolatka, w Dziele wspólnie z psychoterapeutką stawia kroki na drodze do samodzielności.

"Do mieszkania trafiłam ze schroniska dla bezdomnych kobiet. Te dwa miejsca różnią się od siebie równie mocno jak niebo i piekło. Ja „trafiłam do nieba”, ten pokój jest dla mnie namiastką domu" – p. Ela, w prowadzonych przez Dzieło mieszkaniach wspieranych na nowo odkrywa czym jest dom.

"Do Dzieła trafiłem, bo chciałem coś zmienić. Wysłuchali mnie, pomogli w poszukiwaniu pracy… zaraz po tym, jak ją dostałem przybiegłem do Dzieła, wiedziałem, że tu się ucieszą" – p. Stanisław, zawsze uśmiechnięty spawacz, w Dziele korzysta z pomocy pracownika socjalnego.

 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl