Wspólnie ogłaszajmy Dziełowe Cuda!

Wspólnie ogłaszajmy Dziełowe Cuda!

„Cuda, cuda ogłaszają” - pod tym hasłem już po raz 8. wolontariusze, pracownicy i przyjaciele Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przejdą w Orszaku Trzech Króli, by oddać pokłon Bożemu Dzieciątku.

W tym roku Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami 850 miast i miasteczek – nie tylko w Polsce ale również w wielu innych krajach Europy, obu Ameryk, Afryki i Azji. Dzieło Pomocy św. Ojca Pio po raz kolejny dołączyło do barwnego pochodu - 6 stycznia to data, która od ośmiu już lat na stałe wpisana jest w nasz kalendarz wydarzeń. Około 200 wolontariuszy i pracowników Dzieła przejdzie ulicami Krakowa. W czasie przemarszu będą oni kwestować na rzecz mieszkań wspieranych, w których osoby bezdomne uczą się na nowo życia w domu. Kwesta na rzecz osób bezdomnych, którym towarzyszy Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, odbędzie się również podczas orszaków w Myślenicach, Wieliczce i w Kłaju.

Życie na nowo

Mieszkalnictwo wspierane to inicjatywa, w której Panie i Panowie, mamy z dziećmi i całe bezdomne rodziny uczą się „domu na nowo”. Droga wychodzenia z bezdomności nie jest łatwa. Krocząc po niej, trzeba nabrać umiejętności prowadzenia domu, zarządzania budżetem, planowania swojego czasu, a przede wszystkim uporządkować sprawy osobiste i zbudować relacje, które dają siły i motywację do podejmowania wyzwań. Po czasie przebywania w placówkach tymczasowego schronienia osoby bezdomne często zapominają o tym, jak żyje się „pod dachem" i proste domowe czynności i obowiązki są dla nich wyzwaniem. Pobyt w mieszkaniu jest czasem intensywnej pracy nad sobą - każdy z lokatorów jest pod opieką zespołu specjalistów: pracownika socjalnego, asystenta rodziny, psychoterapeuty oraz koordynatora mieszkań. Zespół specjalistów pełni rolę przewodników i towarzyszy, którzy na bieżąco pomagają nabywać umiejętności i radzą w jaki sposób rozwiązywać problemy.

Oprócz mieszkań wspieranych Dzieło prowadzi również mieszkania chronione dla mężczyzn. Obecnie w mieszkaniach prowadzonych przez Dzieło Pomocy przebywa 30 osób, w tym 4 dzieci. Od 2012 roku z pomocy mieszkaniowej Dzieła skorzystało ok. 125 osób, a 49 się usamodzielniło – tzn. wynajęło mieszkanie na wolnym rynku. 

Pomagaj z Dziełem!

6 stycznia - jeden jedyny dzień w roku, kiedy każdy z nas może poczuć się jak Kacper, Melchior i Baltazar i złożyć ofiarę Jezusowi ukrytemu w najuboższych. Podczas Orszaku w 2019 roku udało się zebrać ponad 39 tysięcy złotych, czy w tym roku uda nam się pobić zeszłoroczny wynik? Mamy nadzieję że tak, i że będzie on kolejnym z cudów, które ogłosimy tego dnia!

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl