Świąteczny dar wielu serc

Świąteczny dar wielu serc

Tak wiele jest pomysłów na pomoc osobom bez domu, jak wielu jest wspaniałych Darczyńców Dzieła. Zaskakują nas swoją kreatywnością w prowadzeniu akcji, niesłabnącym zapałem i sercem - w pełni oddanym najuboższym. To właśnie dzięki ich hojności i zaangażowaniu, możemy sprawić, że osoby bez domu przeżyją czas świąt w sposób radosny i godny.

Za nami piękny czas rodzinnego celebrowania Świąt Bożego Narodzenia. Poprzedziły go intensywne przygotowania, w czasie których nasi Przyjaciele nie zapomnieli o osobach najuboższych, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.
Drodzy Darczyńcy, w ostatnim czasie za naszym pośrednictwem obdarowaliście osoby bezdomne na wiele różnych sposobów! Podarowaliście nie tylko swój czas, zaangażowanie, czy dobra materialne, ale przede wszystkim uwagę, modlitwę i dobre słowo tym, którzy wraz z utratą domu – utracili również bliskość drugiego człowieka. Efekty Waszego zaangażowanie przedstawiamy poniżej.

Akcje świąteczne

Nasi Darczyńcy przeprowadzili akcje świąteczne, dzięki którym podopieczni Dzieła Pomocy św. Ojca Pio mogli poczuć namiastkę rodzinnego ciepła i świąt przeżywanych w gronie bliskich osób.

  • Uczniowie klasy 2A ze szkoła 164 im. Bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie podarowali nam upieczone własnoręcznie pierniki. Ich zapach unosił się w całym Dziele!
  • Pani Teresa z Wieliczki wraz z przyjaciółmi przygotowała kartki świąteczne, które trafiły do osób bez domu. Dla wielu z nich stały się symbolem pamięci i bycia ważnym dla drugiego człowieka.

Podziel się ciepłem

Zima jest bardzo trudnym czasem dla tych, którzy nie mogą schować się przed mrozem i ujemnymi temperaturami. W tym okresie rośnie zapotrzebowanie na ciepłe ubrania i buty, a Dziełowa garderoba, do której zgłaszają się panowie i panie bez domu po kurtki, swetry, czy czapki - działa na pełnych obrotach. Na przeciw tym potrzebom wychodzą nasi Darczyńcy, organizując zbiórki przydatnej w okresie zimowym odzieży.

Jedną ze zbiórek zorganizowali pracownicy KZN BIEŻANÓW. Co roku w ramach okołoświątecznej akcji „Dzielimy się parą” podczas wręczania upominków swoim kontrahentom jeden egzemplarz zimowej odzieży firma podarowuje klientowi, drugi – trafia do osoby potrzebującej. W tym roku były to zimowe rękawiczki, dzięki czemu do Dziełowej garderoby wpłynęło prawie 200 par!

Pracownicy P.P.H.U. Oceanna czele z Panem Stanisławem Iwancewiczem przeprowadzili zbiórkę odzieży w swojej firmie oraz podarowali nam kilkadziesiąt par nowych koszulek
z wyhaftowanym logo naszego Dzieła!

Pracownicy Biblioteki Jagiellońskiej w ramach wewnętrznej zbiórki zebrali kilka kartonów odzieży, artykułów żywnościowych oraz środków chemicznych, które zostały przekazane najbardziej potrzebującym. Mikołaj odwiedził również krakowski Sklep Biegacza, który w imieniu wszystkich Biegowych Darczyńców przekazał paczkę odzieży do naszego Dzieła.

Są z nami również krakowskie wspólnoty. Jedną z nich jest Głos na Pustyni, który w ramach podejmowanych dzieł miłosierdzia, przeprowadził akcję „Skarpeta na zimę”, w efekcie której do osób bez domu trafiło 55 ciepłych wełnianych skarpet.

Ponadto serce dla osób bez domu okazali wierni z Parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Morawicy oraz z Parafii pw. św. Marcina Biskupa w Połańcu, którzy zorganizowali zbiórki odzieży używanej.

W tym roku w zbiórkę odzieży zaangażowało się również wiele młodych ludzi – uczniów szkół podstawowych oraz średnich. Jesteśmy wdzięczni ich nauczycielom, wychowawcom oraz rodzicom, którzy podejmując trud wychowania, zadbali również o to, by uwrażliwić młodzież na los drugiego człowieka. Wierzymy, że poprzez zaangażowanie w zbiórkę dzieci odrobiły trudną lekcję odpowiedzialności, wdzięczności i bezinteresownego wsparcia – po to, by w dorosłym już życiu móc zdać najważniejszy sprawdzian z wrażliwości i troski o drugiego człowieka. Dziękujemy: Przedszkolu nr 17 Sióstr Służebniczek w Krakowie, uczniom Zespołu Szkół Energetycznych w Krakowie, uczniom XX Liceum Ogólnokształcącego im. Leopolda Staffa w Krakowie, uczniom Szkoły Podstawowej nr 38 im. Bractwa Kurkowego w Krakowie, Open Future International School, uczniom Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Krakowie, uczniom Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, uczniom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieliczce, uczniom i nauczycielom Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Opiekuńczego w Nowym Targu we współpracy ze wspólnotą Dziewiczy Orszak Baranka.

Wierzymy, że dobrem można dzielić się na wiele różnych sposób, a każdy gest życzliwości zostaje stokrotnie wynagrodzony. Dlatego w imieniu osób bez domu wszystkim Darczyńcom serca dziękujemy!

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl