Misja dla każdego

Misja dla każdego

Jest ich już ponad stu. Przychodzą z poczuciem misji i sercem na dłoni. Są nie tylko niezastąpionymi pomocnikami, ale przede wszystkim ambasadorami Dzieła. By nie wysyłać ich „na głęboką wodę”, ale dać solidny fundament do wykonywania powierzonych zadań, zapraszamy nowych kandydatów do wolontariatu na szkolenia i warsztaty.

Jedno z nich odbyło się w ubiegłą sobotę 30 listopada w Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk. Podczas 6 godzinnego szkolenia pracownicy merytoryczni Dzieła – kierownik działu socjalnego oraz psychoterapeuta, przedstawili problem bezdomności oraz jej etapy, omówili zagadnienia dotyczące psychologii pomagania, a także misji Dzieła oraz obszarów pomocy w jakich organizacja jest obecna. Uczestnikami byli w większości Ci, którzy swoją przygodę z wolontariatem w Dziele dopiero rozpoczynają. – Naszych wolontariuszy wyróżnia ogromna chęć i zapał do pracy. Chcemy, żeby byli jak najlepiej przygotowani do posługi wśród osób bezdomnych i potrzebujących, bo jest to piękne, ale trudne zadanie. Mimo że posługa wolontaryjna to ich dodatkowe zaangażowanie, to co robią poza pracą, czy studiami – chcą robić to dobrze. Wolontariusze uczestniczyli w warsztatach z podstaw pracy socjalnej, w czasie którego doświadczony pracownik dzielił się wiedzą na temat bezdomności oraz tego jak zorganizowany jest system pomocy w Krakowie. Z dużym zainteresowaniem spotkał się warsztat psychologiczny, w czasie którego nasi wolontariusze uczyli się tego, jak budować relację w sposób bezpieczny dla nich, ale też dla osób bezdomnych, z którymi będą pracować na co dzień, czy jak radzić sobie z emocjami, które wiążą się z pomaganiem. – wyjaśnia Joanna Zaborowska, koordynator wolontariatu w Dziele.

Pozostając w atmosferze świętowania Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, chcemy wyrazić wdzięczność dla codziennej pracy naszych Ambasadorów. Są z nami zawsze, wypełniają te przestrzenie, których sami nie dalibyśmy rady wypełnić. Oddają swój czas, serce i zapał pracy w towarzyszeniu osobom bez domu. Są to osoby różnych zawodów i wielu talentów – studenci, osoby pracujące i osoby starsze, które chcą się dzielić tym co same mają z podopiecznymi, a także z pracownikami Dzieła

I jesteśmy im za to bardzo wdzięczni, bo bez nich Dzieło nie byłoby takie samo.

A jeśli i ty, razem z nami chciałbyś zaangażować się w pomoc osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu - dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy. Każdego, kto chciałby „włączyć się” w Dzieło, zapraszamy do wolontariatu. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.


Szkolenie zostało zrealizowane ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach zadania publicznego „Wolontariat w Dziele - misja dla każdego", którego celem jest popularyzacja idei wolontariatu, oraz stworzenie warunków sprzyjających profesjonalizacji pracy wolontaryjnej.

 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl