Kadzidło - Twój dar dla ubogich

Kadzidło - Twój dar dla ubogich

W tym roku już po raz piąty rozpoczęliśmy akcję „Kadzidło – Twój dar dla ubogich”, do udziału w której zapraszamy parafie, szkoły oraz wspólnoty z całej Polski. Dziś każdy może poczuć się jak Kacper, Melchior i Baltazar oraz złożyć ofiarę Jezusowi ukrytemu w najuboższych.

Kadzidło, słynące ze swojego ziołowego zapachu w tradycji chrześcijańskiej jest jednym z trzech darów, które przybyli ze wschodu mędrcy podarowali nowonarodzonemu Jezusowi. W wielu religiach jest symbolem godności kapłańskiej oraz traktowane było jako znak bliskości z sacrum i spotkanie człowieka. Dla osób odwiedzających Dziełową świetlicę „u Ojca Pio”, jest tym, co gromadzi je przy wspólnym stole oraz daje okazję do rozmów i wzajemnego spotkania.

O akcji
Zestawy kadzidlane Dzieła Pomocy św. Ojca Pio powstają dzięki zaangażowaniu osób bez domu, które podczas zajęć świetlicowych zajmują się ich wytwarzaniem. Pomagają im w tym nasi wolontariusze. W zeszłym roku wspólnymi siłami udało się przygotować 11 tysięcy zestawów. Nie bez przyczyny opatrzone są one hasłem „Kadzidło – Twój dar dla Ubogich” bo do akcji zapraszamy parafie, szkoły i wspólnoty, do których trafią kadzidełka. Zaś dobrowolne ofiary pozyskane z ich rozpowszechniania, przeznaczone będą na poprawę warunków życia 2200 osób bez domu – podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Jak powstaje i co zawiera zestaw kadzidlany?
W skład zestawu wchodzi: pudełeczko, a w nim kadzidło ziołowe, kreda, węgielek, instrukcja oraz kieszonkowy kalendarz. Każdy element to namacalny wkład osób bez domu, które je zapakowują. Mamy nadzieję, że nasze kadzidło w wielu rodzinach rozbudzi dziecięcą radość i skłoni do opowieści o wędrówce Trzech Mędrców do małego Jezusa.

- pudełeczko – cztery kartonowe ścianki, które chronią umieszczone wewnątrz przedmioty. Jest elementem najczęściej wybieranym przez naszych Podopiecznych, zwłaszcza przez Pana Adama, który na świetlicy nie chce robić nic innego, tylko składać kartonikowe pudełka. Ale choć z pozoru najprostszy do złożenia – stanowi trzon całego kadzidlanego zestawu.

- węgielek – rozpalony, daje iskrę, która zapala zioła, by te uwolniły swój charakterystyczny zapach. Jednocześnie jest to najbardziej brudzący elementem całego zestawu. Żeby go zapakować – nasi Państwo muszą założyć rękawiczki na często bardzo doświadczone ulicą dłonie.

- kadzidło ziołowe – zapach, który wielu z nas kojarzy się z wnętrzem kościołów i pięknem liturgii, pakujących zestawy kadzidlane wprowadza w atmosferę świąt i przypomina, o czasie oczekiwania na Tego, który przyjdzie.

- kreda – kojarzy nam się głównie z dziecięcymi zabawami oraz szkołą. Wielu naszych podopiecznych ostatni kontakt z kredą miało właśnie w dzieciństwie. Teraz to Dziełowa świetlica stała się dla Państwa przestrzenią, która ma pomóc im przygotować się do tej najważniejszej szkoły życia.

- kieszonkowy kalendarz – nowy rok to czas podsumowań, wyciągania wniosków, ale też stawiania nowych celów i układania planów. Dla osób korzystających z pomocy Dzieła, ten mały kalendarz jest tym, co pomaga spojrzeć z oczekiwaniem, ale i nadzieją na to, co ich czeka.

Jak zamówić i przeprowadzić akcję kadzidlaną?

  1. By zamówić zestawy kadzidlane, należy wypełnić formularz zamówienia.
  2. Kadzidła najlepiej rozprowadzać za dobrowolną ofiarą przed oraz w dniu Uroczystości Objawienia Pańskiego.
  3. Kadzidła wysyłamy pod adres wskazany w formularzu zamówienia. Kadzidła można również odebrać osobiście w siedzibie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk 4 w Krakowie (od 8:00 do 17:00). Zestawy zapakowane są w zestaw zbiorczy, do którego dołączamy dwie puszki do kwestowania, plakat informacyjny oraz formularz przelewu.
  4. Ofiary za kadzidełka prosimy przesłać po 6 stycznia na konto bankowe znajdujące się na dołączonym do zamówienia formularzu przelewu.

Dziękujemy wszystkim, którzy od lat uczestniczą w akcji „KADZIDŁO – Twój dar dla ubogich”.

 

 

 

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl