Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Dzień Ludzi Bezdomnych 2022

Dziś ważny dla nas dzień – Dzień Ludzi Bezdomnych, który obchodzimy co roku 14 kwietnia. Święto to ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób doświadczających bezdomności.

Słowo „bezdomny” uruchamia w każdym z nas lawinę prostych skojarzeń: niedbały wygląd, alkohol, namolność… Uprzedzenia te powodują, że coraz trudniej nam dostrzec osobę: z jej radościami i smutkami, z przeszłością i przyszłością. A przecież „nas” i „ich” różni tak niewiele. Towarzysząc osobom bezdomnym widzimy, że utrata domu to coś więcej niż tylko brak fizycznego schronienia. To również utrata bezpieczeństwa, godności, stabilności, brak bliskich osób, bycia dla kogoś ważnym… 

W ramach przygotowań do dzisiejszego święta, w ostatnich dniach w naszych mediach społecznościowych na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE przygotowaliśmy cykl wpisów, w którym przybliżaliśmy dane dotyczące zjawiska bezdomności w Polsce, oddaliśmy głos pracownikom Dzieła oraz dzieliliśmy się historiami naszych podopiecznych, którzy każdego dnia starają się walczyć o lepsze jutro.

Z myślą o osobach bezdomnych

W Dziele Pomocy św. Ojca Pio od ponad 17 lat wspieramy osoby doświadczające bezdomności. Przez 7 dni w tygodniu niesiemy pomoc podstawową (łaźnia, pralnia, garderoba, żywność) oraz specjalistyczną (wsparcie socjalne, zawodowe, mieszkaniowe, prawne, duchowe). Działamy w dwóch nowoczesnych Centrach Pomocy w samym sercu Krakowa. Rocznie ze wsparcia Dzieła korzysta ponad 1 600 osób, które doświadczają bezdomności.

Pomagaj z nami!

Ogromna życzliwość Przyjaciół i Darczyńców Dzieła sprawia, że każdego dnia życie osób bezdomnych zmienia się na lepsze. Dlatego prosimy, PRZEKAŻ DAROWIZNĘ i pomóż nam odmieniać historie osób bez domu. Twoje wsparcie ma znaczenie.

Skip to content