Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Dzieło Pomocy po raz 10. na Orszaku Trzech Króli

Z radością ogłaszamy, że podczas tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Krakowie dzięki hojności krakowian oraz zaangażowaniu wolontariuszy, pracowników i braci kapucynów udało się nam zebrać prawie 64 tysiące złotych, które zostaną przeznaczone na dalszy rozwój naszych programów mieszkaniowych.  

Już po raz 10. dzięki życzliwości organizatorów krakowskiego Orszaku Trzech Króli jako Dzieło Pomocy św. Ojca Pio mogliśmy współtworzyć i brać udział w tym wydarzeniu. Ważnym wymiarem obecności Dzieła podczas przemarszu jest wymiar duchowy – możemy wyjść na ulice miasta, by razem z mieszkańcami Krakowa cieszyć się z Objawienia Pańskiego, kolędować i współtworzyć orszak zielony, którego przemarsz jest poprzedzony uroczystą Mszą świętą w kościele pw. św. Stanisława Kostki na Dębnikach.

Kwesta na pomoc osobom bezdomnym
Drugi wymiar ma charakter charytatywny – co roku podczas krakowskiego Orszaku Trzech Króli kwestujemy na rzecz prowadzonego przez nas projektu mieszkaniowego dla osób bezdomnych. Obecnie prowadzimy 12 mieszkań, w których osoby i rodziny bez domu przygotowują się do samodzielnego życia „pod dachem”. Pobyt w mieszkaniu jest krokiem milowym na drodze do samodzielnego życia i czasem intensywnej pracy. Od 2012 roku z pomocy mieszkaniowej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio skorzystało już około 130 osób będących w kryzysie bezdomności. Do tej pory „na prostą” wyszło 51 byłych już lokatorów mieszkań, którym udało się usamodzielnić i znaleźć mieszkania na wolnym rynku, dzięki czemu dziś mogą cieszyć się „normalną” codziennością.

Podczas tegorocznego Orszaku Trzech Króli udało nam się dzięki hojności krakowian oraz zaangażowaniu wolontariuszy, pracowników i braci kapucynów zebrać łącznie 63 971,75 złotych, 88 Euro, 100 Forintów i 3,15 Funtów Brytyjskich, które zostaną przeznaczone na dalszy rozwój naszych programów mieszkaniowych. Z całego serca dziękujemy za wsparcie oraz otwarte i wrażliwe serca na pomoc najuboższym. 

Naszą wdzięczność kierujemy również w stronę organizatorów Orszaku Trzech Króli w Krakowie za to, że po raz kolejny mogliśmy być obecni na tym wydarzeniu.

Skip to content