Dzieło Pomocy św. Ojca Pio 20 lat
POMAGAM
Dzieło Pomocy - Facebook Facebook Dzieło Pomocy - Instagram Instagram Dzieło Pomocy - Linkedin Linkedin

Akcja „Metamorfozy”

We wtorek 3 sierpnia Dzieło Pomocy św. Ojca Pio zamieniło się w profesjonalny salon fryzjerski, bo po raz kolejny odbyła się akcja „METAMORFOZY”.

Od samego rana z Dziełowej świetlicy dochodził dźwięk nożyczek, maszynek i… licznych zachwytów z ust właścicieli nowych fryzur. Raz na dwa miesiące oddajemy tę przestrzeń w ręce profesjonalnych fryzjerów, którzy odmieniają wizerunek osób ubogich i doświadczających bezdomności. Z każdą kolejną metamorfozą przekonujemy się o tym, że ta akcja to, coś więcej niż tylko zmiana fryzury.

To moment zmiany również wewnątrz osób, które siadają na fotelu fryzjerskim, zobaczenie ukrytego piękna, odzyskanie godności, przełamanie stygmatu osoby bezdomnej jako osoby zaniedbanej. Każdy gość Dziełowego salonu opuszcza tę przestrzeń z uśmiechem na twarzy i zadowoleniem.  –Czuję się tutaj jak dama, która usiądzie i ktoś się zajmie mną i moją fryzurą. Można porozmawiać. Pan Tomek to jest bardzo dobry fryzjer. – mówi pani Magda.

Bardzo dziękujemy Pracownia Tomasz KarczStudio Fryzur Paulina Stecyszyn i Pani Irenie za serce, zaangażowanie oraz czas poświęcony osobom doświadczającym bezdomności, by mogły poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Zapraszamy również do zobaczenia reportażu o akcjach „METAMORFOZY” w programie Studio Raban.

Skip to content