Włącz firmę!

Czy Twoja firma może nam pomóc? Naturalnie, że tak! Odpowiedzialność społeczna to część filozofii współczesnego biznesu. Dlaczego warto realizować ją z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio?

  • Jesteśmy jedyną tego typu jednostką w Małopolsce.
  • Pomagamy skutecznie - przerywamy zaklęty krąg uzależnienia od pomocy.
  • Pomoc świadczona jest przez profesjonalne poradnie, a ich działanie jest skoordynowane i indywidualnie planowane krok po kroku, aby osiągnąć cel: usamodzielnienie, pracę i dach nad głową.
  • Nie zapominamy o podstawowych potrzebach, takich jak możliwość skorzystania z jadłodajni, łaźni i pralni. To nie tylko podstawy higieny i zdrowia, ale również warunek godnego życia pośród innych ludzi i wyjścia z marginesu funkcjonowania społecznego.
  • Dzięki programowi mieszkań nadzorowanych możemy towarzyszyć i udzielać niezbędnej pomocy aż do samego końca wychodzenia z bezdomności.

Jak możesz nam pomóc?

  • Potrzebujemy pieniędzy na ciągłą działalność i projekty rozwojowe. W szczególności – wsparcia przy remontach mieszkań wspieranych oraz uruchomieniu domu i gospodarstwa w Glichowie. Jesteśmy też wdzięczni za dary rzeczowe. Aktualnie potrzebujemy pomocy rzeczowej w remontach.
  • Zatrudnienie dla naszych podopiecznych. Nie musisz wydawać dodatkowych pieniędzy żeby dać komuś szansę na normalność. Poszukujemy pracodawców. Oferta godnej pracy i życzliwy szef to często jedyna rzecz, której brakuje osobie wychodzącej z bezdomności.
  • Wolontariat pracowniczy w Dziele Pomocy św. Ojca Pio może być łączeniem przyjemnego z bardzo pożytecznym. Realna pomoc potrzebującym w ramach integracji zespołu? Dlaczego Nie!

Włącz kolegów z pracy!

Wspólna praca charytatywna integruje mocniej niż myślisz i pozwala poczuć dumę z pomagania innym. Chcesz pomóc? Świetnie się składa! Włącz swoich znajomych z pracy, czekamy na Waszą pomoc!
Nie trzeba wiele – pomaga każdy drobiazg i gest, możecie ofiarować swój czas i zaangażowanie, a także wesprzeć nas materialnie.

do góry

Aktualności

Prowadzeni przez Ojca Pio

Bieżący rok, a szczególnie najbliższy weekend, to wyjątkowy czas dla wszystkich czcicieli Ojca Pio, w tym osób bezdomnych. 20 września będziemy obchodzić jubileusz stulecia stygmatyzacji, zaś 23 września przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci świętego Kapucyna.

Czytaj więcej »