Stygmaty współczesności

Stygmaty współczesności

17 listopada organizujemy konferencję „STYGMATY WSPÓŁCZESNOŚCI". Z licznymi prelegentami poruszymy tematy takie jak: bezdomność, wymuszona prostytucja, uchodźstwo, pozbawienie wolności. Rejestracja uczestników potrwa do 9 listopada, a udział w konferencji jest bezpłatny.

Wszyscy chętnie będą mieli okazję wysłuchać wystąpień dotyczących różnych aspektów procesu stygmatyzacji społecznej, które wygłoszą osoby na co dzień zajmujące się tym tematem – zarówno teoretycy, jak i praktycy. Przybliżą oni zagadnienia stygmatyzacji z punktu widzenia socjologicznego, psychologicznego, filozoficznego i duchowego oraz opowiedzą o własnych doświadczeniach pracy z osobami stygmatyzowanymi.

W pierwszej części konferencji zaplanowane są wystąpienia prelegentów zajmujących się kwestiami piętna społecznego od strony teoretycznej:

- dr Piotr Kwiatek OFMCap,

- dr Piotr Jordan Śliwiński OFMCap,

- dr hab. Monika Oliwa-Ciesielska, prof. UAM,

- dr Magdalena Kosche.

Druga część spotkania poświęcona będzie kwestiom bezdomności, wymuszonej prostytucji, uchodźstwa i pozbawienia wolności, zaś prelegentami będą praktycy pracujący na co dzień z osobami stygmatyzowanymi:

- br. Tomasz Duszyc OFMCap z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio,

- Janina Ochojska z Polskiej Akcji Humanitarnej,

- s. Katarzyna Kmieć z Misji Małgorzata,

- Marek Łagodziński z Fundacji Sławek. 

Obydwie części konferencji podsumowane zostaną panelem dyskusyjnym z udziałem prelegentów.

- Stygmatyzacja społeczna sprawia, że spychamy na margines życia tych, którzy potrzebują naszej pomocy - mówi br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap, dyrektor Dzieła Pomocy. - Robimy to często nieświadomie, dlatego tak ważne jest szerzenie wiedzy na temat stygmatyzacji i praca z osobami społecznie piętnowanymi. Mam nadzieję, że organizowane przez nas wydarzenie przyczyni się do poprawy sytuacji współczesnych stygmatyków. Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji.

Więcej informacji o konferencji „Stygmaty współczesności” oraz panel rejestracji uczestników można znaleźć na stronie www.konferencja.dzielopomocy.pl.

Zapowiedzi medialne:

eKAI.pl

OPOKA

Krakow.pl

diecezja.pl

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl