Z Dziełem na ślubnym kobiercu

Z Dziełem na ślubnym kobiercu

Planujecie ślub? Organizując szczegóły tego ważnego dnia, zaangażujcie gości, aby razem zrobić coś dobrego!

Przygotowując się do ślubu i organizując przyjęcie weselne, warto czerpać z doświadczeń innych młodych par. Unikniemy wówczas niepotrzebnych błędów i skorzystamy z ciekawych pomysłów – choćby takich, jak „ofiara zamiast kwiatów”.

Utarło się, że goście, składając nowożeńcom życzenia, darują im kwiaty. Ale niestety, choć podarunek ten jest bardzo piękny i miły, jednak wyjątkowo nietrwały… Zazwyczaj państwo młodzi, gdy są już „po wszystkim”, wybierają się w podróż poślubną, więc oczu kwiatami nie nacieszą, a jedyne, co im pozostaje to… sprzątnięcie zwiędłej roślinności po powrocie do domu.

Dlatego narzeczeni, zapraszając swoich gości, coraz częściej proszą o to, aby zrezygnowali oni z zakupu kwiatów, a w zamian za to pieniądze, które wydaliby bukiet, przeznaczyli na wskazany szczytny cel. Zwyczaj ten robi się coraz popularniejszy wśród osób przystępujących do sakramentu małżeństwa, a hasła w stylu „podziel się szczęściem” w pełni oddają cały sens takich inicjatyw.

Zdarza się, że i Dzieło Pomocy jest zapraszane na uroczystości przyjęcia sakramentu małżeństwa. Z radością uczestniczymy w tych wydarzeniach! Dzięki złożonym ofiarom państwo młodzi oraz ich rodzina, przyjaciele i znajomi mają poczucie, że w tym pięknym i ważnym dniu zrobili wspólnie coś dobrego, a swoim szczęściem podzielili się z najbardziej potrzebującymi – osobami bez domu.

Wszystkich zainteresowanych zaproszeniem Dzieła Pomocy na swój ślub zapraszamy do kontaktu: pomoc@dzielopomocy.pl.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BGŻ BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl