Przedświąteczne zbiórki

Przedświąteczne zbiórki

Do świat Bożego Narodzenia został mniej niż miesiąc. W tym wyjątkowym czasie nasi przyjaciele nie zapominają o osobach najuboższych, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. W ostatnim czasie obdarowaliście osoby bezdomne za naszym pośrednictwem  wielokrotnie i na różne sposoby! To tylko kilka z wydarzeń:

Zbiórka w sklepach Auchan

24 listopada, na równy miesiąc przed Wigilią Bożego Narodzenia, wolontariusze Dzieła zachęcali klientów sklepów Auchan Bonarka i Auchan Bronowice, do dołożenia do swoich zakupów JEDNEGO produktu więcej, by przekazać go nam, a przez nas Osobom bezdomnym. Przez cały dzień zbieraliśmy przede wszystkim produkty, do świątecznych paczek dla osób najbardziej potrzebujących.

Udało się zebrać ponad 1700 konserw, 612 kg cukru, 300 paczek kawy i 453 paczki herbaty. Do wigilijnych podarunków dla osób ubogich i bezdomnych, które wręczymy na wieczerzy wigilijnej w Klasztorze Braci mniejszych kapucynów do każdego trafią też słodycze, bo zebraliśmy ich ponad 800 sztuk – w tym czekolady, ciastka czy czekoladki! Do każdego z pakunków trafi też para skarpet oraz kartki z życzeniami, które przygotowało Stowarzyszenie Przewodników Kopalni Soli w Wieliczce.

Szkoła pomagania

W ostatnim czasie odzywają się do nas także liczne szkoły. Cieszymy się, że już najmłodsi myślą o osobach najbardziej potrzebujących. Odwiedzili nas m.in. mali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 164 im. bł. Franciszki Siedliskiej w Krakowie z opiekunką s……. – nazaretanką. Zwiedzili nasze Dzieło i zostawili czapki i skarpetki dla osób bez domu. Uczniowie z klasy III D z Gimnazjum 16 im. Króla Stefana Batorego byli u nas już nie po raz pierwszy. W paczkach, które przyniósł każdy z nich, znalazły się m.in. słodycze, mydła i kremy czy środki opatrunkowe, które również, przez różne działy Dzieła, wspomogą ubogich.

Duża dostawa darów trawiła do nas od uczniów II liceum ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego i VIII Prywatnego Liceum Akademickiego w Krakowie.

Kolejna zbiórka szykuje się m.in. w Szkole Podstawowej nr 113, w której przeprowadziliśmy kilka lekcji o pomocy osobom bezdomnym.

Sezonowy przegląd szafy

Ze względu na mroźną pogodę, jak zwykle w zimie, rośnie zapotrzebowania na ciepłe ubrania. Panowie i Panie bez domu zgłaszają się do nas po kurki, swetry, czapki. Na przeciw tym potrzebą wychodzą nasi darczyńcy.

Wierni przy Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie Małopolskim, w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Sosnowcu Zagórzu czy Grupa Modlitwy Ojca Pio z miejscowości Studzionka zorganizowali zbiórki odzieży używanej. Wszystkie dary trafiają do nas, a stąd do najbardziej potrzebujących.

Zamiast mikołajek

Są i tacy, którzy rezygnują z wręczania sobie mikołajkowych prezentów na rzecz pomocy naszym podopiecznym. Członkowie części teamów w firmie Sabre Polska, w ramach prezentów, kupiła dla Dzieła Pomocy … obuwie zimowe! Jak tylko rozpakujemy ten mikołajkowy worek prezentów – przekażemy je przez naszą garderobę.

Do Świątecznych paczek można dorzucić się także za pośrednictwem Sklepu Biegacza w Krakowie, który w swojej siedzibie przy ul. Kałuży 1 zbiera dla osób bezdomnych dary.

Jeszcze jednym prezentem, który chcieliśmy wspomnieć, jest MIŚ. Miś, którego wręczyła nam kilkuletnia dziewczynka w czasie zbiórki w Auchan. Wiedziała, że są też dzieci, które doświadczają bezdomności. Miś jeszcze przed świętami trafi do jednego z naszych mieszkań .

Jeżeli ktoś chciałby zorganizować jakąkolwiek zbiórkę na rzecz osób bezdomnych, przypominamy, czego teraz nam najbardziej potrzeba: BIEŻĄCE POTRZEBY

W razie pytań, prosimy o kontakt: pomoc(na)dzielopomocy.pl lub tel. kom. 503 893 390

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BGŻ BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl