Wigilijne przygotowania

Wigilijne przygotowania

24 grudnia to dla każdego dzień szczególny. W ciepłych domach usiądziemy z najbliższymi do wspólnego stołu, będzie czas na rozmowy przy wspólnej wieczerzy, śpiewanie kolęd i radość z prezentów ukrytych pod choinką…

Wigilia nie dla każdego jest tak dobrym czasem. Osoby ubogie i bezdomne tego dnia jeszcze mocniej odczują swoją samotność… A przecież Jezus narodził się dla wszystkich i  radość z jego przyjścia na świat powinna być radością każdego!

Aby blask choinki, radość spotkania z drugim człowiekiem, biały obrus, pyszne potrawy i świąteczne prezenty mogły być udziałem osób najuboższych i bezdomnych, prosimy, wesprzyj organizację naszej wigilijnej wieczerzy!

Jak co roku z inicjatywy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio i braci kapucynów około 300 najbardziej potrzebujących zasiądzie do stołu w kapucyńskim klasztorze przy ul. Loretańskiej w Krakowie. Podczas Wigilii każdy zazna ciepła i troski. Przełamiemy się opłatkiem, zjemy wigilijne potrawy i zaśpiewamy kolędy. Zrobimy wszystko, aby choć na moment osuszyć łzy smutku i poczuć radość Bożego Narodzenia.

Będzie jak w każdym polskim domu, tylko skala trochę większa – kilkaset opłatków, sto litrów czerwonego barszczu, kilkadziesiąt kilogramów pierogów oraz ogrom ziemniaków, ryb i ciasta. W kuchni będą rządzić siostry felicjanki oraz pracownicy Kuchni Społecznej im. s. Samueli – oni już wiedzą jak gotować, żeby smakowało „jak w domu”! A na pożegnanie, aby łatwiej było przetrwać świąteczny czas, gdy wiele jadłodajni i instytucji pomocowych jest nieczynnych, każdy gość otrzyma drobny upominek – żywność i jakiś przydatny drobiazg.

Piękną polską tradycją jest przygotowanie miejsca przy wigilijnym stole dla wędrowca. Ma ona świadczyć o tym, że nasza rodzina jest gotowa udzielić schronienia każdemu,  że nasze serca są otwarte na Dzieciątko, a gdy posłyszymy u drzwi głosy, to zaprosimy do środka…Aby ożywić ten zwyczaj, dołączcie do nas i wesprzyjcie organizację Wigilii dla ubogich i bezdomnych. Wasza ofiara pomoże uczynić ten dzień wyjątkowym dla tych wszystkich wędrowców, którzy nie mają odwagi zapukać do Waszych drzwi.

WSPIERAM


Dzieło Pomocy św. Ojca Pio

KRS 0000217272
Nr konta Bank Pekao SA: 74 1240 2294 1111 0010 1273 0039
Nr konta dla przelewów z zagranicy Bank BGŻ BNP Paribas:
PL 46 1600 1013 1844 8878 7000 0001 • SWIFT/BIC: PPABPLPK
tel.: +48 12 433 51 70 • e-mail: pomoc@dzielopomocy.pl