Zaspokoić podstawowe potrzeby i towarzyszyć w drodze do domu...

W Krakowie istnieje wiele miejsc, które zaspokajają najbardziej podstawowe potrzeby osób bez domu – zapewniają im posiłek czy chwilowe schronienie w chłodne miesiące. Doświadczenie pokazuje nam, że wsparcie wyłącznie doraźne, choć bardzo ważne, nie rozwiązuje jednak problemu bezdomności, rodzi natomiast ryzyko uzależnienia od pomocy.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio stara się znaleźć odpowiedź na każdy z problemów najuboższych, aby, przy indywidualnym podejściu do podopiecznych, w pełni przezwyciężyć sytuację bezdomności, na którą zawsze składa się wiele czynników. Dokonuje się to poprzez autorskie inicjatywy Dzieła oraz we współpracy z innymi placówkami - schroniskami, wspólnotami terapeutycznymi, organizacjami pomocowymi czy Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie.

Niezależnie czy chodzi o poradę psychoterapeuty, czy podanie kubka herbaty, w Dziele staramy się pamiętać o jednym: nasza pomoc nie zda się na wiele, jeśli zabraknie zwykłej ludzkiej serdeczności i troski. Dlatego w każdym potrzebującym chcemy ujrzeć przede wszystkim człowieka, a nie problem, który trzeba rozwiązać. Pragniemy, aby okazane dobro było większe niż bagaż trudnych doświadczeń, z którymi każdego dnia muszą się mierzyć osoby bezdomne.

 

do góry

 

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »