W Dziele Pomocy nie tylko korzystamy ze wsparcia ludzi, firm, organizacji i instytucji, ale również sami angażujemy się w wiele działań na rzecz potrzebujących w kraju i zagranicą. Przeczytaj więcej o współpracy i przyłącz się do nas!

Partnerstwo

Od samego początku istnienia Dzieło Pomocy św. Ojca Pio współpracuje z placówkami kapucyńskimi z prowincji krakowskiej, wspierając finansowo realizowane w nich projekty pomocowe.

Dzięki Darczyńcom Dzieła Pomocy św. Ojca Pio udało się zrealizować już ponad 100 różnych inicjatyw – charytatywnych, remontowych, kulturalnych, mających na uwadze osoby ubogie oraz dzieci i młodzież. W ten sposób świadczona pomoc dociera daleko poza granice Krakowa – do Piły, Wałcza, Krosna, Wrocławia, Gdańska, Kielc, Częstochowy, Wołczyna czy Bytomia, a nawet poza granice Polski, bo aż na Ukrainę.

Wybrane projekty dotowane przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio w latach 2005-2015:

  • fundusz stypendialny dla dzieci z ubogich i wielodzietnych rodzin z Nowej Soli, Krosna oraz Wrocławia
  • działalność świetlicy formacyjno-edukacyjnej w Bytomiu
  • wiele inicjatyw dla ofiar przemocy oraz osób uzależnionych i zainfekowanych wirusem HIV na Ukrainie
  • modernizacja kuchni dla ubogich w Wołczynie
  • suchy prowiant dla ubogich w Gdańsku
  • wakacyjne wyjazdy wypoczynkowo-formacyjne dla dzieci i młodzieży spotykających się przy placówkach kapucyńskich
  • Szkoła Formacji Chrześcijańskiej dla młodzieży i dorosłych ze Stalowej Woli, ze szczególnym uwzględnieniem osób pozostających w trudnej sytuacji życiowej
  • warsztaty muzyczne dla młodzieży z Krosna
  • Apteka Nadziei – projekt na rzecz osób chorych i solidarności międzypokoleniowej w rodzinie realizowany we Wrocławiu

 

Młodzież z Nowej Soli na Spotkaniu Młodych w Wołczynie

 

Zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

 

Warsztaty muzyczne dla młodzieży z Krosna

 

 do góry

 

Wspierają nas

Nie działamy sami! Współpracują z nami m.in.:

Instytucje:

               

Klasztory, parafie i grupy kościelne:

Organizacje:

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wraz z Fundacją "Dbam o Zdrowie" od 1.03.2017 do 28.02.2018 roku realizuje projekt charytatywny „Razem możemy więcej 2017. Edycja V” w ramach wniosku konkursowego Dzieła pn. „Razem dla zdrowia – Edycja V”. W ramach projektu osobom bezdomnym, zagrożonym bezdomnością i ubogim będą wykupywane lekarstwa oraz materiały medyczne. Celem projektu jest niwelowanie barier w dostępie do leków oraz innych środków medycznych, a także informowanie potrzebujących o ich uprawnieniach. Projekt zakłada skierowanie pomocy do 450–500 osób i rodzin doświadczających bezdomności, zagrożonych bezdomnością i ubogich.
Projekt jest realizowany w ramach V edycji Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ! Organizowanego przez Fundację "Dbam o zdrowie". 
Więcej na temat konkursu: http://fundacja.doz.pl/projekty/granty/.

do góry

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »