I w tym roku pomoc świadczona przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio przekroczyła granice Polski. Po raz kolejny wsparcie Dzieła dotarło na Ukrainę do osób przebywających w Centrum duchowej i socjalnej rehabilitacji.

 

Prowadzone przez braci kapucynów Centrum, zostało stworzone z myślą o osobach uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz zainfekowanych wirusem HIV. Placówka zapewnia swoim podopiecznym kompleksową pomoc. Oprócz noclegu i wyżywienia osoby przebywając w Centrum mają zapewnioną pracę - przy placówce działa pracownia krawiecka w której wykonują materace i poduszki. Dodatkowo podopieczni Centrum biorą udział w trwającym sześć miesięcy programie rehabilitacyjnym.
Szczególną cechą placówki jest otwartość na ludzi różnej płci, wieku i wyznania. Obecnie pod opieką Centrum znajduje się 60 osób, są wśród nich narkomani, alkoholicy, samotne matki z dziećmi, osoby bezdomne, a także niepełnosprawne. Większość z nich została odrzucona przez własne rodziny.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio od kilku lat wspiera działalność ukraińskiego Centrum w ramach realizowanych cyklicznie projektów w Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów.

Aktualności

Szykujemy prezent dla osób bez domu

Już w najbliższą sobotę – 25 listopada – odbędzie się przedświąteczna zbiórka żywności dla osób ubogich i bezdomnych. Każdy z klientów krakowskich sklepów Auchan kupując JEDEN produkt więcej pomoże skompletować wigilijny prezent dla najuboższych.

Czytaj więcej »