I w tym roku pomoc świadczona przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio przekroczyła granice Polski. Po raz kolejny wsparcie Dzieła dotarło na Ukrainę do osób przebywających w Centrum duchowej i socjalnej rehabilitacji.

 

Prowadzone przez braci kapucynów Centrum, zostało stworzone z myślą o osobach uzależnionych od alkoholu i narkotyków oraz zainfekowanych wirusem HIV. Placówka zapewnia swoim podopiecznym kompleksową pomoc. Oprócz noclegu i wyżywienia osoby przebywając w Centrum mają zapewnioną pracę - przy placówce działa pracownia krawiecka w której wykonują materace i poduszki. Dodatkowo podopieczni Centrum biorą udział w trwającym sześć miesięcy programie rehabilitacyjnym.
Szczególną cechą placówki jest otwartość na ludzi różnej płci, wieku i wyznania. Obecnie pod opieką Centrum znajduje się 60 osób, są wśród nich narkomani, alkoholicy, samotne matki z dziećmi, osoby bezdomne, a także niepełnosprawne. Większość z nich została odrzucona przez własne rodziny.

Dzieło Pomocy św. Ojca Pio od kilku lat wspiera działalność ukraińskiego Centrum w ramach realizowanych cyklicznie projektów w Krakowskiej Prowincji Braci Mniejszych Kapucynów.

Aktualności

Pomóż Babci przekazać 1% podatku

O tym, że nasze Babcie i nasi Dziadkowie mają wielkie serca, nie trzeba nikogo przekonywać. Stworzyli rodzinę, dom, do którego chce się wracać. Nigdy nie odmawiają pomocy.

Czytaj więcej »