JEDEN procent w Dziele może WIELE - dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy w tegorocznym okresie rozliczeniowym przekazali jeden procent podatku na rzecz osób znajdujących się pod opieką Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Dzięki środkom z 1% podatku w Dziele Pomocy św. Ojca Pio wspólnie zmieniamy na lepsze życie osób bezdomnych zagrożonych bezdomnością i ubogich:

 

Do Dzieła trafiłem, bo chciałem coś zmienić. Wysłuchali mnie, pomogli w poszukiwaniu pracy… zaraz po tym, jak ją dostałem przybiegłem do Dzieła, wiedziałem, że tu się ucieszą – p. Stanisław, zawsze uśmiechnięty spawacz, w Dziele korzysta z pomocy pracownika socjalnego.

 

Kilka miesięcy temu rozpoczęłam terapię, układam życie na nowo. Nigdy nie chciałabym zapomnieć o bezdomności, wierzę, że jest ona początkiem drogi do prawdziwego domu – p. Ania, pogodna trzydziestolatka, w Dziele wspólnie z psychoterapeutką stawia kroki na drodze do samodzielności.

 

W Dziele pomoc jest konkretna. Mieć gdzie się umyć i móc wyprać rzeczy to konkret.  A potem będzie już łatwiej… bo chciałbym zdobyć pracę, wynająć pokój i przejechać się po mieście własnym samochodem, tak dla przyjemności – p. Marcin, fan motoryzacji, w Dziele korzysta z łaźni i pralni.

 

Do mieszkania trafiłam ze schroniska dla bezdomnych kobiet. Te dwa miejsca różnią się od siebie równie mocno jak niebo i piekło. Ja „trafiłam do nieba”, ten pokój jest dla mnie namiastką domu – p. Ela, w prowadzonych przez Dzieło mieszkaniach wspieranych na nowo odkrywa czym jest dom.

 

Dedykowany Dziełu Pomocy św. Ojca Pio program do rozliczeń podatkowych PITy2013 można pobrać tutaj

Aktualności

Poszukujemy pracownika

POSZUKUJEMY TRENERA ZATRUDNIENIA WSPIERANEGO, który pomoże nam realizować naszą misję w Centrum Integracji Społecznej Dzieła Pomocy św. Ojca Pio

Czytaj więcej »