JEDEN procent w Dziele może WIELE - dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy w tegorocznym okresie rozliczeniowym przekazali jeden procent podatku na rzecz osób znajdujących się pod opieką Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Dzięki środkom z 1% podatku w Dziele Pomocy św. Ojca Pio wspólnie zmieniamy na lepsze życie osób bezdomnych zagrożonych bezdomnością i ubogich:

 

Do Dzieła trafiłem, bo chciałem coś zmienić. Wysłuchali mnie, pomogli w poszukiwaniu pracy… zaraz po tym, jak ją dostałem przybiegłem do Dzieła, wiedziałem, że tu się ucieszą – p. Stanisław, zawsze uśmiechnięty spawacz, w Dziele korzysta z pomocy pracownika socjalnego.

 

Kilka miesięcy temu rozpoczęłam terapię, układam życie na nowo. Nigdy nie chciałabym zapomnieć o bezdomności, wierzę, że jest ona początkiem drogi do prawdziwego domu – p. Ania, pogodna trzydziestolatka, w Dziele wspólnie z psychoterapeutką stawia kroki na drodze do samodzielności.

 

W Dziele pomoc jest konkretna. Mieć gdzie się umyć i móc wyprać rzeczy to konkret.  A potem będzie już łatwiej… bo chciałbym zdobyć pracę, wynająć pokój i przejechać się po mieście własnym samochodem, tak dla przyjemności – p. Marcin, fan motoryzacji, w Dziele korzysta z łaźni i pralni.

 

Do mieszkania trafiłam ze schroniska dla bezdomnych kobiet. Te dwa miejsca różnią się od siebie równie mocno jak niebo i piekło. Ja „trafiłam do nieba”, ten pokój jest dla mnie namiastką domu – p. Ela, w prowadzonych przez Dzieło mieszkaniach wspieranych na nowo odkrywa czym jest dom.

 

Dedykowany Dziełu Pomocy św. Ojca Pio program do rozliczeń podatkowych PITy2013 można pobrać tutaj

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »