Podziel się swoimi doświadczeniami i refleksjami o osobach bez domu. Być może Twoje  świadectwo zmieni myślenie innych?

Rok 2018 został ogłoszony Rokiem Jubileuszowym św. Ojca Pio, z tej okazji Dzieło Pomocy, włączając się w obchody Roku  świętego Kapucyna prowadzi kampanię społeczną „Niestygmatycy”. Kampania ma na celu uwrażliwienie otoczenia na problem stygmatyzacji osób bez domu oraz zachęcenie każdego z nas do udziału w „zmazywaniu stygmatów”.

Na stronie internetowej www.niestygmatycy.pl przez cały rok publikujemy świadectwa osób bezdomnych związanych z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio. Wystarczy poświęcić chwilę na przeczytanie ich historii, aby przekonać się, że osoby bezdomne to ludzie z pasjami i wartościami.

Zachęcamy wszystkich do wspólnego "zmazywania" stygmatów - każdy z nas może, za pośrednictwem internetowego formularza przesłać swoje świadectwo spotkania z osobą wykluczoną, przemiany myślenia o drugim człowieku i odkryć z tym związanych.

Otwórzmy się i podzielmy swoimi doświadczeniami i refleksjami z innymi – uczcimy w ten bardzo osobisty sposób Rok Jubileuszowy św. Ojca Pio!

 

Aktualności

Prowadzeni przez Ojca Pio

Bieżący rok, a szczególnie najbliższy weekend, to wyjątkowy czas dla wszystkich czcicieli Ojca Pio, w tym osób bezdomnych. 20 września będziemy obchodzić jubileusz stulecia stygmatyzacji, zaś 23 września przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci świętego Kapucyna.

Czytaj więcej »