Planujecie ślub? Organizując szczegóły tego ważnego dnia, zaangażujcie gości, aby razem zrobić coś dobrego!

Przygotowując się do ślubu i organizując przyjęcie weselne, warto czerpać z doświadczeń innych młodych par. Unikniemy wówczas niepotrzebnych błędów i skorzystamy z ciekawych pomysłów – choćby takich, jak „ofiara zamiast kwiatów”.

Utarło się, że goście, składając nowożeńcom życzenia, darują im kwiaty. Ale niestety, choć podarunek ten jest bardzo piękny i miły, jednak wyjątkowo nietrwały… Zazwyczaj państwo młodzi, gdy są już „po wszystkim”, wybierają się w podróż poślubną, więc oczu kwiatami nie nacieszą, a jedyne, co im pozostaje to… sprzątnięcie zwiędłej roślinności po powrocie do domu.

Dlatego narzeczeni, zapraszając swoich gości, coraz częściej proszą o to, aby zrezygnowali oni z zakupu kwiatów, a w zamian za to pieniądze, które wydaliby bukiet, przeznaczyli na wskazany szczytny cel. Zwyczaj ten robi się coraz popularniejszy wśród osób przystępujących do sakramentu małżeństwa, a hasła w stylu „podziel się szczęściem” w pełni oddają cały sens takich inicjatyw.

Zdarza się, że i Dzieło Pomocy jest zapraszane na uroczystości przyjęcia sakramentu małżeństwa. Z radością uczestniczymy w tych wydarzeniach! Dzięki złożonym ofiarom państwo młodzi oraz ich rodzina, przyjaciele i znajomi mają poczucie, że w tym pięknym i ważnym dniu zrobili wspólnie coś dobrego, a swoim szczęściem podzielili się z najbardziej potrzebującymi – osobami bez domu.

Wszystkich zainteresowanych zaproszeniem Dzieła Pomocy na swój ślub zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »