Dzieło Pomocy to coś więcej niż organizacja pomocowa - jesteśmy miejscem spotkań osób potrzebujących i osób, które pomoc ofiarowują. Dlatego u nas ciągle ruch – nawet w czasie wakacji. Zwłaszcza, że latem odwiedzają nas również niecodzienni goście!

Każdego dnia nasi pracownicy, przy wsparciu wspaniałych wolontariuszy, udzielają pomocy potrzebującym. Ale obok naszej codziennej posługi pojawiają się również zadania dodatkowe… Związane są one z naszymi gośćmi. Wakacje to dobry czas na odwiedziny – z wizytą do Dzieła przybywają pielgrzymi, grupy wypoczywające w Krakowie, nasi darczyńcy oraz wszyscy ci, którzy chcieliby podpatrzeć, jak pracujemy i czerpać z naszych doświadczeń.


Wizyta gości jest zawsze ważnym wydarzeniem, bo stwarza okazję do wymiany spostrzeżeń i opinii. Jest także dla nas samych momentem refleksji. W czasie odwiedzin nie tylko prezentujemy i edukujemy, ale przede wszystkim słuchamy naszych gości i staramy się czerpać z ich wskazówek. Jesteście ciekawi kto nas odwiedził w tym tygodniu?

Goście z Azji

W tym tygodniu po raz pierwszy od początku istnienia Dzieła odwiedziła nas grupa z Chin. Przedstawiciele Departamentu Zdrowia w prowincji Jiangsu odwiedzili nas, aby poznać nasze doświadczenia z pracy z osobami bez domu oraz sposób organizacji pracy doraźnej i specjalistycznej w Centrach Pomocy. A, co ciekawe, dzięki niezwykłym umiejętnościom naszych pracowników o Dziele opowiadaliśmy w języku chińskim

Z wizytą u Oazy

Zdarzają się nam również „występy gościnne”. Wówczas nasz przedstawiciel odwiedza zainteresowane grupy i opowiada im, poza lokalizacją Dzieła, o naszej działalności. W tym tygodniu odbyło się takie spotkanie z uczestnikami rekolekcji Oazy Nowego Życia. Młodzi biorący udział w spotkaniu byli bardzo zaciekawieni naszą postawą wobec osób bez domu i metodami wychodzenia z bezdomności. Zadawali również pytania dotyczące tego, jak oni sami powinni pomagać potrzebującym i jakie formy pomocy są najbardziej skuteczne.

Zapraszamy do nas!

Każdego, kto chciałby odwiedzić Dzieło Pomocy, prosimy o kontakt e-mailowy (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty. Miło nam będzie Was gościć!

 

Aktualności

Zostań naszym wolontariuszem!

Razem z nami możesz zaangażować się i „dać siebie" osobom, które kroczą na drodze powrotu do domu. Dołącz do wolontariuszy Dzieła Pomocy i wspieraj osoby bezdomne.

Czytaj więcej »