W piątek 29 czerwca świetlica dla osób bez domu „U Ojca Pio” rozpoczęła wakacje. Spotkania przy kawie, herbacie i grach planszowych ruszą ponownie we  wrześniu.

Kilka ciekawostek  o naszej świetlicy

- zajęcia odbywają się 4 razy w tygodniu i może w nich uczestniczyć do 25 osób;

- najpopularniejszą grą wśród podopiecznych jest „Chińczyk”;

- wśród obecnych na świetlicy prócz gier zainteresowaniem cieszą się prace manualne – w 2017 r. osoby bez domu przygotowały ponad 11 000 zestawów kadzidełkowych na uroczystość Objawienia Pańskiego;

- podczas Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej zajęcia świetlicowe odbywały się w namiocie spotkań na Małym Rynku w Krakowie;

- cytaty z Pisma Świętego przygotowywane na świetlicy trafiają m.in. do kaplicy Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów oraz Kaplicy w Prądniku Korzkiewskim;

- jako wolontariusze na świetlicy posługiwali m.in. klerycy ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów, prepostulanci kapucyńscy, a 6 grudnia – św. Mikołaj!

Świetlica działa od 23 listopada 2015 roku i od tego czasu cieszy się niezmiennym zainteresowaniem. Rozmowy, gry, zajęcia plastyczne to dobry czas na nawiązywanie relacji, tak ważnej w procesie wychodzenia z bezdomności… Pracownicy i wolontariusze dbają o to, by podczas zajęć podopieczni mogli napić się kawy i zjeść bułkę. Wspólnota świetlicy celebruje też wspólnie takie okazje jak Boże Narodzenie czy Dzień Kobiet.

Świetlica to miejsce wyjątkowe. Pozwala osobom doświadczającym bezdomności na przebywanie w spokojnej i życzliwej atmosferze, tak różnej od ulicznej rzeczywistości. Czas, jaki pracownicy Dzieła – psychoterapeuci, pracownicy socjalni oraz bracia kapucyni – spędzają z podopiecznymi, daje możliwość motywowania do korzystania z innych dostępnych w Dziele form pomocy – socjalnej, psychoterapeutycznej czy zawodowej.

Aktualności

Pomocne zakupy

Jak pomóc osobom bezdomnym, nie wydając przy tym ani złotówki? To proste! Dzięki serwisom FaniMani.pl oraz Idea Fair Play wakacyjne zakupy są nie tylko wygodne, ale też wspierają najbardziej potrzebujących.

Czytaj więcej »