W nocy z 16 na 17 czerwca czuwaliśmy z tysiącami czcicieli św. Ojca Pio w krakowskich Łagiewnikach.

Swoją obecnością i posługą chcieliśmy podziękować za wsparcie, którego od lat z ich strony doświadczamy.

Tegoroczne XVI Czuwanie z Ojcem Pio było wyjątkowe, bo przeżywane w Roku Jubileuszowy, w którym wspominamy 100. rocznicę otrzymania stygmatów i 50. rocznicę śmierci naszego patrona. Spotkanie było szczególne także poprzez obecność relikwii Ojca Pio: bandaża okrywającego ranę serca oraz rękawiczek. Nawiązywały one do tematu Czuwania: „Stygmaty św. Ojca Pio”.

W przerwach między konferencjami i nabożeństwami pielgrzymi mogli odwiedzić nasze stoiska, by posilić się kawą i herbatą. Łącznie nasi wolontariusze przygotowali ponad 500 litrów ciepłych napojów! Te chwile przerw były także okazją do rozmów. Najbardziej utkwiły nam w pamięci spotkania z osobami, które od lat wspierają Dzieło swoimi modlitwami oraz ofiarami. Miło było usłyszeć, że niecierpliwie czekają na nasze listy i kalendarze.

Ponadto dla pielgrzymów przygotowaliśmy gadżety-cegiełki z cytatami Świętego – magnesy, bransoletki i koszulki. Podopieczni Dzieła ze świetlicy oraz grupy wsparcia „Loretanin” również dodali coś od siebie. Malowane torby oraz woreczki ze zbiorem cytatów naszego patrona cieszyły się sporym zainteresowaniem, podobnie jak figurki Ojca Pio wykonane przez wolontariuszy Dzieła.

Jak co roku  krótką prezentację o Dziele Pomocy św. Ojca Pio przedstawił br. Grzegorz Marszałkowski. Dyrektor Dzieła opowiadał o naszej codziennej pracy z osobami bezdomnymi oraz o inicjatywach na Rok Ojca Pio. Mówiąc o kampanii społecznej NIESTYGMATYCY, zachęcał do porzucenia stereotypowego myślenia o bezdomności. Prosił także o wsparcie październikowej pielgrzymki osób bezdomnych do miejsc związanych z Ojcem Pio.

Pełną galerię zdjęć z Łagiewnik można znaleźć TUTAJ.

Dziękujemy pielgrzymom za zainteresowanie naszymi działaniami oraz za wiele ciepłych słów, które mieliśmy okazję usłyszeć. Zapraszamy do Dzieła i, mamy nadzieję, do zobaczenia za rok!

Aktualności

Prowadzeni przez Ojca Pio

Bieżący rok, a szczególnie najbliższy weekend, to wyjątkowy czas dla wszystkich czcicieli Ojca Pio, w tym osób bezdomnych. 20 września będziemy obchodzić jubileusz stulecia stygmatyzacji, zaś 23 września przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci świętego Kapucyna.

Czytaj więcej »