W czasie XVI Czuwania z Ojcem Pio w krakowskich Łagiewnikach chcemy być z czcicielami naszego patrona, by podziękować im za modlitwy i ofiary, którymi wspierają nas przez cały rok.

Od kilku tygodni w Dziele trwają przygotowania do tego jubileuszowego wydarzenia.

Całonocne czuwanie rozpocznie się wieczorem 16 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W tym roku wiodącym tematem będą „Stygmaty Ojca Pio”. Czuwanie jest też dobrą okazją, by podziękować. Wielu czcicieli Ojca Pio wspiera Dzieło finansowo, przez organizację zbiórek rzeczowych, regularną modlitwę czy rozprowadzanie tworzonych przez osoby bezdomne kadzidełek na Uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas czuwania chcemy im się odwdzięczyć za wszystko, co dla nas robią. Mamy nadzieję, że oferowana przez nas kawa i herbata pomoże wytrwać na całonocnej modlitwie.

Specjalnie do Łagiewnik podopieczni Dzieła Pomocy – ze świetlicy, z grup wsparcia oraz Centrum Integracji Społeczne – przygotowali rożne gadżety-cegiełki, dzięki którym można wesprzeć działalność organizacji. Malowane torby, zbiory myśli Świętego Kapucyna, koszulki z cytatami to tylko niektóre z niespodzianek.

Stanowisko Dzieła znajdować się będzie na dolnym poziomie bazyliki. Do obejrzenia będzie tam również wystawa „Zobacz kogoś więcej niż tylko bezdomnego”, którą przygotowaliśmy w ramach kampanii społecznej NIESTYGMATYCY. Podczas całego spotkanie zapraszamy do rozmów. Chętnie udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące działalności Dzieła i pomocy osobom potrzebującym.

W tym roku każdy z uczestników czuwania będzie mógł uczcić wyjątkowe relikwie: rękawiczkę, którą Ojciec Pio zakrywał rany dłoni oraz chustę służącą jako opatrunek jego boku. Uroczystą Eucharystię o północy odprawi kardynał Stanisław Dziwisz, natomiast świadectwa i konferencje wygłoszą: br. Antonio Belpiede – kapucyn z Prowincji Foggia, do której należał Ojciec Pio, ks. Krzysztof Śliczny, asystent diecezjalny Grup Modlitwy Ojca Pio z diecezji kaliskiej  oraz ks. Andrzej Liszka, moderator największej w Polsce Grupy Modlitwy Ojca Pio z Nowego Sącza. Kilka słów do zgromadzonych powie także br. Grzegorz Marszałkowski, dyrektor Dzieła Pomocy. Serdecznie zapraszamy!

Aktualności

Prowadzeni przez Ojca Pio

Bieżący rok, a szczególnie najbliższy weekend, to wyjątkowy czas dla wszystkich czcicieli Ojca Pio, w tym osób bezdomnych. 20 września będziemy obchodzić jubileusz stulecia stygmatyzacji, zaś 23 września przypada pięćdziesiąta rocznica śmierci świętego Kapucyna.

Czytaj więcej »